Search
Close this search box.

Satoranský dostal šanci, odvděčil se skvělým výkonem

Nejlepší zápas sezony má za sebou český basketbalista Washingtonu Wizards Tomáš Satoranský. Pomohl v nočním zápase 13 body, sedmi doskoky a třemi asistencemi svému týmu porazit Los Angeles Clippers 125:118.
Je pravda, že už v zámořské kariéře dokázal v zápase dosáhnout více bodů, ne však když vedle něj nastoupila hvězda týmu John Wall. A ještě jeden letošní rekord, na palubovce strávil český reprezentant 24 minut.
Českému basketbalistovi pomohlo dostat se do sestavy i to, že se v minulých zápasech Washingtonu příliš nedařilo. Ani začátek proti Los Angeles se Wizards moc nepovedl, v jednu chvíli už tým z hlavního města prohrával o 24 bodů. Pak však zabraly dvě opory týmu Wall a Bradley Beal, přidali se i další, mezi nimi i Satoranský, a v poslední čtvrtině už se Washington dostal do vedení, které si udržel.

Z výkonu Satoranského byl nadšený i kouč. „Trvalo mi to patnáct zápasů, než jsem na to přišel, ale ten jeho zápal, to je něco neuvěřitelného. Musím mu dát ještě více minut,“ prohlásil Brooks po utkání s Clippers.

Pro hráče Washingtonu je tato výhra důležitá, protože se po neúspěšných výsledcích uvažovalo změnách v týmu. Padlo i jméno Satoranského, kterému v létě končí smlouva.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient