Search
Close this search box.

Šance proměňoval pouze soupeř, Vlašim prohrála s Hradcem Králové 1:4

Další hořkou porážku museli zkousnout fotbalisté Vlašimi, kteří i přes zlepšený výkon doma prohráli i s Hradcem Králové. Vlašim nedokázala proměnit své velké šance a hosté následně udělili domácím lekci z produktivity.

Vlašim chtěla do zápasu s Hradcem vstoupit lépe a napravit středeční zápas s Příbramí. To se domácím povedlo. Už po čtyřech minutách hry se do velké šance dostal Jan Vodháněl, ale domácí záložník z dobré pozice branku minul o pár centimetrů. Netrvalo dlouho a Ottmar si oddychl podruhé, když Fotr postrčil míč na Hadaščoka a ten jej poslal těsně vedle tyče. I třetí šance patřila Vlašimi. Tentokrát si na centr naběhl Fotr a z první těsně minul.

Hosté trpělivě vyčkávali a ve 13. minutě se dostali poprvé výrazněji ke slovu a hned z toho byla branka. Po rohovém kopu domácí ještě zachránilo břevno, ale dorážku Adama Vlkanovy již nedokázalo nic zastavit. Domácí přispěchali s odpovědí, ale vyrovnání se nekonalo. Brankář Ottmar sice již překonán byl, ale na brankové čáře zasáhl obránce a míč vykopl. Vlašim nemohla najít ideální recept na vstřelení branky a tak se musela znovu učit. Rychlá akce přinesla přesný oblouček Jana Pázlera a hosté vedli 2:0, a když před poločasem navýšil vedení Urma díky teči Piška, bylo prakticky po zápase.

Druhý poločas však zahájila Vlašim velkolepě, když hned ve 46. minutě dotlačil míč do sítě Ondřej Badocha. O zápletku bylo postaráno. Domácí vycítili šanci a byli aktivnějším celkem. V rozmezí od 52. do 55. minuty blaničtí rytíři rozehrávali sérii rohových kopů. Následné střelecké pokusy většinou zastavila obranná zeď před Ottmarem, který si mohl jen otírat pot z čela.

Domácím nešla upřít snaha o snížení a případné vyrovnání skóre, ale zkušení hráči z východu Čech si své vedení dokázali pohlídat a v samotném závěru zápasu ještě navýšit vedení, když rychlý brejk do otevřené obrany zakončil přesně Filip Zorvan. Vlašim tak prohrála s Hradcem Králové 1:4.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient