Salzburg rozhodl v zápase se Znojmem ve druhé třetině

Orli sice našli na úvodní úder Salzburgu odpověď, ale posléze jim domácí odskočili o čtyři branky a po pěti výhrách v řadě nyní musejí skousnout prohru. Oba góly Jihomoravanů vstřelil C. J. Stretch.

Zápas v Salzburgu začal ve velkém stylu. Nejprve se dostal do obrovské šance Hughes, který z mezikruží těsně minul, a o chvíli později na druhé straně nevyužil tutovou šanci McPherson. Domácí udeřili během přesilové hry v desáté minutě. Matthias Trattnig zůstal osamocený před Lassilou a po střele do bližšího růžku poslal své barvy do vedení. Radost však nevydržela Rakušanům dlouho. C. J. Stretch potrestal chybu domácí obrany a po úniku do přečíslení srovnal na 1:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se hala v Salzburgu mohla podruhé radovat. Poté, co McPherson s Kalusem nevyužili přečíslení, se prosadil Brent Regner, jenž nachytal znojemského gólmana opět střelou do rohu branky. Orlům se následně naskytlo pásmo přesilových her. Nejblíže k vyrovnání měl Kujawinski, který trefil tyčku. Opět se tak ozvalo pravidlo nedáš – dostaneš. Dustin Gazley navýšil v pětatřicáté minutě vedení Salzburgu na 3:1 poté, co si hravě poradil se znojemskou obranou a následně vymíchal i Lassilu.

Znojmo to nevzdávalo. Do dobré pozice se dostal Němec, ale Herzog snížení zamezil. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl však krátký znovu na C. J. Stretche, jenž z bezprostřední vzdálenosti poslal puk za brankovou čáru. Odpověď Salzburgu přišla záhy. Postaral se o ni Thomas Raffl, když se z kruhu trefil přesně pod horní tyčku.

Svěřencům trenéra Miroslava Fryčera se následně nabídla přesilovka, ale domácí se dokázali s přehledem ubránit a zápas směřovali do vítězného konce. V pětapadesáté minutě propálil Lassilu John Hughes a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou využil druhou přesilovku Rakušanů Mario Huber – 6:2.

Salzburg – Znojmo 6:2

Branky a nahrávky: 10. Trattnig (Rauchenwald, Viveiros), 24. Regner, 35. Gazley (Van De Velde, Raymond), 46. Raffl (Pallestrang, Herzog), 55. Hughes (Raymond, Raffl), 58. Huber (Rauchenwald, Viveiros) – 15. C. J. Stretch (Kalus, Lattner), 44. C. J. Stretch (McPherson, Lattner). Rozhodčí: K. Nikolic, Schutz – Hofer, Kontschieder. Vyloučení: 8:2. Využití: 2:0. Diváci: 2066. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
EC Red Bull Salzburg: Herzog – Heinrich, Regner, Raymond, Štajnoch, Viveiros, Trattnig, Pallestrang, Winkler – Raffl, Duncan, Hughes – Gazley, VandeVelde, Harris – Huber, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram, Schiechl, Herburger.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Luciani – Novák, Matuš, Němec – Špaček, Bartoš, Oščádal.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient