Salzburg rozhodl v zápase se Znojmem ve druhé třetině

Orli sice našli na úvodní úder Salzburgu odpověď, ale posléze jim domácí odskočili o čtyři branky a po pěti výhrách v řadě nyní musejí skousnout prohru. Oba góly Jihomoravanů vstřelil C. J. Stretch.

Zápas v Salzburgu začal ve velkém stylu. Nejprve se dostal do obrovské šance Hughes, který z mezikruží těsně minul, a o chvíli později na druhé straně nevyužil tutovou šanci McPherson. Domácí udeřili během přesilové hry v desáté minutě. Matthias Trattnig zůstal osamocený před Lassilou a po střele do bližšího růžku poslal své barvy do vedení. Radost však nevydržela Rakušanům dlouho. C. J. Stretch potrestal chybu domácí obrany a po úniku do přečíslení srovnal na 1:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se hala v Salzburgu mohla podruhé radovat. Poté, co McPherson s Kalusem nevyužili přečíslení, se prosadil Brent Regner, jenž nachytal znojemského gólmana opět střelou do rohu branky. Orlům se následně naskytlo pásmo přesilových her. Nejblíže k vyrovnání měl Kujawinski, který trefil tyčku. Opět se tak ozvalo pravidlo nedáš – dostaneš. Dustin Gazley navýšil v pětatřicáté minutě vedení Salzburgu na 3:1 poté, co si hravě poradil se znojemskou obranou a následně vymíchal i Lassilu.

Znojmo to nevzdávalo. Do dobré pozice se dostal Němec, ale Herzog snížení zamezil. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl však krátký znovu na C. J. Stretche, jenž z bezprostřední vzdálenosti poslal puk za brankovou čáru. Odpověď Salzburgu přišla záhy. Postaral se o ni Thomas Raffl, když se z kruhu trefil přesně pod horní tyčku.

Svěřencům trenéra Miroslava Fryčera se následně nabídla přesilovka, ale domácí se dokázali s přehledem ubránit a zápas směřovali do vítězného konce. V pětapadesáté minutě propálil Lassilu John Hughes a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou využil druhou přesilovku Rakušanů Mario Huber – 6:2.

Salzburg – Znojmo 6:2

Branky a nahrávky: 10. Trattnig (Rauchenwald, Viveiros), 24. Regner, 35. Gazley (Van De Velde, Raymond), 46. Raffl (Pallestrang, Herzog), 55. Hughes (Raymond, Raffl), 58. Huber (Rauchenwald, Viveiros) – 15. C. J. Stretch (Kalus, Lattner), 44. C. J. Stretch (McPherson, Lattner). Rozhodčí: K. Nikolic, Schutz – Hofer, Kontschieder. Vyloučení: 8:2. Využití: 2:0. Diváci: 2066. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
EC Red Bull Salzburg: Herzog – Heinrich, Regner, Raymond, Štajnoch, Viveiros, Trattnig, Pallestrang, Winkler – Raffl, Duncan, Hughes – Gazley, VandeVelde, Harris – Huber, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram, Schiechl, Herburger.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Luciani – Novák, Matuš, Němec – Špaček, Bartoš, Oščádal.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového