Šafářová ve čtyřhře končí. I tak má Česko dál zastoupení ve Wimbledonu

Česko-americká dvojice postupuje ve wimbledonské čtyřhře do semifinále. Nejsou to však Lucie Šafářová s Bethnaií Mattekovou-Sandsovou, ale Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou.

Prvně jmenované prohrály v souboji s Gabrielou Dabrowskou a I-fan Sü 7:5, 4:6 a 2:6. Nepovede se jim tak zkompletovat vítězství ze všech čtyř grandslamových turnajů. Ten wimbledonský jim nadále chybí.
To Květa Peschkeová už v minulosti ve wimbledonské čtyřhře triumfovala. Stalo se tak v roce 2011 s Katarinou Srebotnikovou ze Slovinska. Letos má jinou parťačku, Američanku Melicharovou, s kterou se jí povedlo porazit Rumunky Beguovou s Buzarnescovou 5:7, 6:4 a 6:4.

Dařilo se i Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové, které si poradily s Tatjanou Mariaovou a Heather Watsonovou 3:6, 7:6 a 6:4.

Oba úspěšné páry by se mohly střetnou ve finále. Nyní je ale čeká teprve semifinálové klání. Peschkeová s Melicharovou se o finálovou účast popasují s Gabrielou Dabrowskou a I-fan Sü. Na Siniakovou a Krejčíkovou čeká dvojice Alicja Rosolská a Abigail Spearsová, které vyřadily nasazené jedničky Tímeu Babosovou a Kristinu Mladenovicovou.

V junioské dvouhře vypadl i český mladík Ondřej Štyler. Nad jeho síly byl Chun Hsin Tseng z Tchajwanu. Výsledek byl jednoznačný 2:6, 1:6.

Velkým překvapením ve wimbledonských dvouhrách je vyřazení Rogera Federera, který nestačil na Kevina Andersona z JAR. Podlehl mu v pěti setech 6:2, 7:6, 5:7, 4:6 a 11:13.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.