Search
Close this search box.

Šafářová do Prahy nepřijede, přesto diváci uvidí skvěle obsazený turnaj

Předloňská šampionka Lucie Šafářová kvůli zdravotním problémům musela odříct účast na pražském tenisovém turnaji, který začíná příští týden.

Šafářová onemocněla během únorového turnaje v Dubaji, od té doby má problémy s imunitou. Musela vzdát i velké tenisové turnaje v Indian Wells i v Miami. Nemohla se též zúčastnit víkendového Fed Cupu.
Diváci však nebudou nijak ochuzeni, protože se do našeho hlavního města chystají dvě naše nejlepší hráčky současnosti, Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Obě se velkou měrou podílely na postupu našeho fedcupového týmu do finále.

Kromě těchto tenistek se z českých hráček představí na turnaji, který má dotaci 250 000 dolarů, např. Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková či loňská finalistka Kristýna Plíšková. Navíc divokou kartu dostane Tereza Smitková, která se před pár lety probojovala ve Wimbledonu mezi šestnáct nejlepších.
Z elitních zahraničních hráček by měly do Prahy přijet Švýcarka Belinda Bencicová či Australanka Samantha Stosurová.

Před začátkem finálového duelu (5. května) plánují organizátoři uctít vzpomínkou Janu Novotnou, která v loňském roce zesnula. Tato tenistka patřila v 90. letech k nejlepším hráčkám světa, má dokonce titul wimbledonské šampionky. Vzpomínkového aktu by se měla zúčastnit i tenisová legenda Martina Navrátilová.

Loňský titul bude v Praze obhajovat Mona Barthelová z Německa. Kromě finále bude vstup zdarma. Výtěžek z finálové zápasu (vstupenky v hodnotách 200 a 300 Kč) půjde na charitativní účely.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient