Šachisté z Hořic zlomili odpor pěti statečných slávistů

Nejvyšší krajská soutěž šachových družstev pokračovala svým druhým kolem. Soupeřem domácích Hořic byla tentokrát hradecká Slavia. Tamní C tým ovšem k velkému překvapení přicestoval pouze s pěti hráči. Hořičtí nakonec slavili „povinnou“ výhru, která je posunula na čelo prozatímní tabulky.

Hradečtí doplatili na souběžně hrané utkání svého „A“ týmu. „Už v týdnu jsme věděli, že hosté budou oslabeni o tři hráče základní sestavy, kteří nastoupí za první mužstvo v první lize. Ale že soupeř přijede jen v pěti, to jsme opravdu nečekali,“ komentoval nastalou situaci Vladimír Luštinec. „Z naší strany partie dlouho vypadaly, jako bychom snad ani nechtěli vyhrát, nakonec to ale vyšlo,“ uvedl další člen kádru Jiskry Jan Rusnák. Po výhře 6,5:1,5 se Hořice v tabulce posunuly na vedoucí místo, které budou hájit v zápase s ligovou rezervy z Lípy (neděle 25. listopadu: ŠK Lípa B – TJ Jiskra Hořice – pozn. autora). „Určitě nás nečeká lehký zápas a bude potřeba sejít se v co možná nejsilnější sestavě,“ dodává Rusnák.

TJ Jiskra Hořice – TJ Slavia Hradec Králové C 6,5:1,5

Jednotlivé partie: Flašar – Nosek 1:0, Matonoha – Marek 0,5:0,5, Sucharda – Banič 0,5:0,5, Rusnák – Picek 1:0, Šedivý – Vochozka 0,5:0,5, další hráči Luštinec, Rybáček, Kašpar – neměli soupeře.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient