Sáblíková skvěle vyladila formu. Na trojce byla nejlepší!

Hned první den mistrovství světa v rychlobruslení v jednotlivých disciplínách začal úžasně. Martina Sáblíková ovládla na ledě v německém Inzellu trať na tři kilometry!

Česká rychlobruslařka startovala až v poslední rozjížďce, takže měla představu, jak zajely svoje jízdy její největší sokyně na medaile. Nakonec byla v cíli první před dosud vedoucí Nizozemkou Antoinette de Jongovou o rovnou půlsekundu. „Ráda bych našla nějaká správná slova, co k závodu říct, ale jde to hrozně těžko. Když jsem viděla, že za časem je jednička, tak jsem tomu nechtěla uvěřit. Jak moc jsem si to užívala a jak moc velkou radost mám, teď ani nejde popsat,“ řekla Sáblíková po závodě.

Tento titul mistryně světa jenom potvrzuje její příslušnost k legendám tohoto sportu. Pátým zlatem na trojce vyrovnala dosavadní rekord Němky Gundy Niemannové-Stirnemannové. A čtrnáctým prvenstvím na MS v jednotlivých disciplínách si jenom upevnila první místo v historických tabulkách.

To že má skvělou formu, potvrdila Sáblíková minulý týden na Světovém poháru v norském Hamaru, kde právě tuto trať ovládla.

To však nemusí být v Inzellu jediný triumf naší 31leté závodnice. V sobotu se jede její další silná disciplína, v podstatě její nejoblíbenější – 5km. Od roku 2007 na této trati pravidelně na světovém šampionátu vyhrává. Takže když jí to výjde i o víkendu, byl by to její desátý jubilejní titul na pětce.

Ženy – 3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 3:58,911, 2. De Jongová (Niz.) 3:59,411, 3. Voroninová (Rus.) 3:59,992.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak