„S uplynulou sezónou jsem nespokojeně spokojený,“ říká hokejista Matouš Venkrbec

(Aktualizováno před )

Kapitán Matouš Venkrbec zhodnotil loňskou sezónu, nastínil cíle na tu nadcházející a prozradil své koníčky. Prostějovská sedmadevadesátka pozvala fanoušky na Hořava cup, který se bude konat tuto sobotu 23.6 od 9 hodin v Kostelci na Hané.

V Prostějově jste od sezóny 2013/2014, jak jste spokojený s tou uplynulou?

S uplynulou sezónou jsem nespokojeně spokojený. Byla totiž nejvydařenější a my o krůček blíž semifinále, ale opět jsme se do něj nepodívali.

Jak jste ve volnu načerpal energii?

Určitě s rodinou, která sice spoustu energie vyžaduje, ale ještě víc jí nabízí. Bohužel už to teď byla třetí sezona po sobě, kdy jsem bezprostředně po jejím konci šel na operaci, takže to se mnou doma bylo často náročné.

Trénujete společně se spoluhráči. Jak probíhá příprava pod taktovkou Davida Skřivánka?

Jsem pod Davidovým vedením velmi spokojený. Zároveň ještě pořád chodím třikrát týdně na rehabilitaci, protože mě rameno stále omezuje. Moje příprava tak není stoprocentní, ale věřím že na ledě už bude vše v pořádku.

Stal jste se oficiální tváří Hořava cupu, co to obnáší? Na co byste fanoušky na tuto akci pozval?

Pro mě to zatím nic konkrétního neznamená. Podle organizátora to vypadá, že lidí bude dostatek, takže velká propagace není potřeba. Je to první ročník, takže jsem zvědavý stejně jako všichni ostatní. Fanoušky bych určitě pozval na pokec s mnoha hráči, kteří se sejdou na jednom místě a taky na dobré pivo.

Máte ve volnu čas na své koníčky? Prozradíte nám nějaké?

Největší koníček je určitě rodina, kterou si mimo sezonu moc užívám. Taky začíná období svateb, kde často s manželkou zpíváme na obřadech v kostele, což máme oba moc rádi. Teď v sobotu to bylo dokonce na svatbě Kuby Šlahaře. Jinak mám rád kolo nebo tenis, který se dá hrát i s pochroumaným ramenem, když se smíříte s backhandem jednoruč 🙂

Co říkáte na nové posily týmu? Pamatujete si na někoho z minulých sezón? Na co se mohou naši soupeři těšit?

Kluky si určitě pamatuji. S Honzou Zdráhalem jsem se i potkal na mé krátké štaci v Pardubicích. V první řadě jsem rád, že konečně zůstala většina týmu pohromadě a kádr se jen doplnil. Věřím, že to nám dává velkou naději pomýšlet zase o kousek výš.

Jaké je to šéfovat kabině, kde se vyskytují takoví hráči jako Divíšek, Nouza, Starý, …?

Je to brnkačka. Na Divocha stačí houknout a už dělá psí oči a Nouzik je radši dělá preventivně pořád 🙂 Ale vážně. Jsem moc rád, že tyhle lídry v kabině máme. Starda je zase velkým příkladem profesionála pro naše mladé kluky. Jsem rád, že je tu hned několik hráčů, kteří jdou příkladem svým přístupem, kteří umí promluvit v pravý čas nebo vzít na sebe zodpovědnost, když je potřeba.

Čeho byste chtěl jako úřadující kapitán v nadcházející sezóně dosáhnout?

Myslím, že to má každý kapitán a nejen on, dost podobné. Chtěl bych tu mít dobrou partu cílevědomých pracantů, kteří se na práci i na sebe navzájem těší a mají z hokeje radost. Hráče, kteří nejen úspěch chtějí, ale také o něj usilují. Já chci být letos první takový mezi nimi.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz