Search
Close this search box.

S počítáním homosexuálů se lidovecký europoslanec přepočítal

Poslední lednovou sobotu si v KDU-ČSL volili nové předsednictvo a jedním z horkých kandidátů na předsedu byl i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který sázel mimo jiné na to, že se pokusí některé své kolegy přesvědčit, že homosexualita není nemoc.

Prohlásil to v jednom z rozhovorů, který před lidoveckým sjezdem poskytl. V témže rozhovoru uvedl i počet homosexuálů, kteří působí v KDU-ČSL. „Máme přes 22 gayů a leseb ve středně vrcholové politice,“ řekl Zdechovský.

Znalost pohlavní orientace u členů strany mu však při volbě nového předsedy nepomohla stejně jako přesvědčování kolegů, že homosexualita není nemoc.

Své nominace se raději vzdal a předsedou strany se stal úřadující místopředseda Marian Jurečka. Ten v minulosti možnost adopce dětí lidmi stejného pohlaví komentoval slovy „Je to proti přírodě a stvořiteli“. V hlasování Jurečka získal 205 z 357 odevzdaných hlasů.

Jak hlasovalo 22 homosexuálních členů není známo stejně jako to, zda nyní budou muset nastoupit kvůli své sexuální orientaci na nemocenskou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient