Search
Close this search box.

S hezkým počasím se vrátily i požáry

Loňský rok byl rekordní za poslední desítky let, co se týká počtu požárů. Hlavní příčinou bylo kromě neopatrného chování lidí v přírodě i velké sucho. A bohužel to vypadá, že se situace z loňska může opakovat i letos. Je sice pravda, že letošní zima byla na srážky, ať už dešťové nebo sněhové, daleko více bohatá než v minulém roce, přesto už tento víkend naznačil, že hasiči budou opět v permanenci.

Jeden z požárů museli včera hasiči likvidovat v Orlických horách, kde u obce Olešnice hořelo přibližně 2,5 hektaru lesa. Na pomoc českým hasičům přispěchali i jejich polští kolegové.

Další problém s ohněm zažili ve středních Čechách. U Libčic nad Vltavou se v pátek rozhořel porost mezi skalami. Definitivně dostali hasiči situaci pod kontrolu až v sobotu odpoledne. Během té doby byla přerušená doprava a cyklostezka v blízkosti zásahu. K efektivnější likvidaci požáru použili hasiči tzv. bambi vak zavěšený pod helikoptérou. Vodu do něj nabírali z nedaleké Vltavy. „Zasahujeme převážně s vrtulníkem, požár je ve velmi těžko přístupném terénu,“ sdělil v pátek mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Pokud by docházelo k častým požárům, může se stát, že bude vyhlášen zákaz rozdělování ohně, jak se to stávalo v loňském roce. Už nyní meteorologové doporučují nerozdělávat oheň v lese.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient