Rytířům vydrželo vedení necelou minutu

Zápas proti Porubě neodstartoval z pohledu Kladna špatně. Rytíři vedli po trefě Linuse Svedlunda, jenže soupeř hned po 49 vteřinách vyrovnal a postupně si vytvořil tříbrankový náskok. Až v závěrečném dějství snížil na rozdíl dvou zásahů Petr Vampola, ovšem dalšího zdramatizování už se Kladno nedočkalo. Domácí naopak zpečetili svoje vítězství trefou do prázdné brány. Kladeňáci tak v Ostravě prohráli 2:5 a vyšli bodově naprázdno.

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Dudnáček, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Cypas – Vymazal, Hudeček, Illéš – Káňa, Zdeněk, Ollender – Jankovský, Jáchym, Kanko – Fojtík, Baláž, Toman – Pytlík. Trenéři: Sršeň, Flašar.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Veber – Kubík, Vampola, Zikmund – Svedlund, Kaut, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Jáchym (Urbanec, Jankovský), 12. Matějíček (Urbanec), 28. Kanko (Káňa, Jáchym), 42. Kanko (Jáchym, Jankovský), 58. Káňa – 9. Svedlund (Vildumetz, Kaut), 47. Vampola (Hajný). Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:30. Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bosák, Maštalíř. Diváci: 375.
Přestože utkání odstartovalo hodně opatrně, nakonec nabídla již první třetina tři branky. Skóre otevřel Linus Svedlund, který dostal puk do mezikruží a vypálil. Kotouč na chvíli zmizel z dohledu a poté se objevil před brankovištěm Poruby, ovšem rozhodčí po poradě uznali gól – 🚨 0:1. Jenže za 49 vteřin už byl stav znovu nerozhodný. Adam Brízgala chtěl odpálit kotouč do bezpečí, ale puk skončil u střílejícího Tomáše Jáchyma, který už měl snadnou práci – 🚨 1:1. Zakrátko skončil Brízgala na jedné hromadě s útočícím hráčem a Petrem Hořavou a Martin Matějíček dopravil puk opět do sítě – 🚨 2:1. Blízko vyrovnání měl Ladislav Zikmund, ale jeho ostrá střela skončila na tyči.

Obraz hry v prostředním dějství byl z veliké části ovlivněný velkým množstvím trestů na obou stranách. A domácí se dokonce při jedné z výhod radovali z navýšení náskoku! Petr Kanko byl dobře postaven před Brízgalou a nadvakrát dorazil kotouč do brány – 🚨 3:1. Rytířům lépe vyšla až poslední přesilovka, jenže všechny střelecké pokusy našly jen připraveného Daniela Dolejše.

Vstup do závěrečné periody vyšel Porubě na jedničku a po necelých dvou minutách hry už domácí vedli o tři zásahy! Porubští sehráli výborně přečíslení tří na dva a Petr Kanko zprava prostřelil Brízgalu – 🚨 4:1. Jenže Kladno našlo ještě rychle odpověď! Jakub Hajný předložil puk před odkrytou klec zakončujícímu Petru Vampolovi – 🚨 4:2. Přestože Rytíři poté soupeře zatlačili a zlepšili i přesilovou hru, další zásah už nepřidali. Naopak po odvolání Adama Brízgaly poslal puk do prázdné brány Jan Káňa – 🚨 5:2.

Trenér po zápase 🗣
David Čermák (Rytíři Kladno): Od nás to byl špatný výkon. Byly tam fáze, kdy jsme se zvedli a vypadalo to dobře, ale pak přišla hrubá chyba a gól. Prostě jsme neodehráli celých šedesát minut. Chybělo nám šest útočníků, což je už hodně. Oproti poslednímu zápasu chyběl Šimon Jelínek, který je nemocný a s horečkami odjel domů, a Tomáš Redlich, u kterého uvidíme, jestli se dá do středy dohromady.