Rytířům vydrželo vedení necelou minutu

Zápas proti Porubě neodstartoval z pohledu Kladna špatně. Rytíři vedli po trefě Linuse Svedlunda, jenže soupeř hned po 49 vteřinách vyrovnal a postupně si vytvořil tříbrankový náskok. Až v závěrečném dějství snížil na rozdíl dvou zásahů Petr Vampola, ovšem dalšího zdramatizování už se Kladno nedočkalo. Domácí naopak zpečetili svoje vítězství trefou do prázdné brány. Kladeňáci tak v Ostravě prohráli 2:5 a vyšli bodově naprázdno.

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Dudnáček, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Cypas – Vymazal, Hudeček, Illéš – Káňa, Zdeněk, Ollender – Jankovský, Jáchym, Kanko – Fojtík, Baláž, Toman – Pytlík. Trenéři: Sršeň, Flašar.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Veber – Kubík, Vampola, Zikmund – Svedlund, Kaut, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Jáchym (Urbanec, Jankovský), 12. Matějíček (Urbanec), 28. Kanko (Káňa, Jáchym), 42. Kanko (Jáchym, Jankovský), 58. Káňa – 9. Svedlund (Vildumetz, Kaut), 47. Vampola (Hajný). Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:30. Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bosák, Maštalíř. Diváci: 375.
Přestože utkání odstartovalo hodně opatrně, nakonec nabídla již první třetina tři branky. Skóre otevřel Linus Svedlund, který dostal puk do mezikruží a vypálil. Kotouč na chvíli zmizel z dohledu a poté se objevil před brankovištěm Poruby, ovšem rozhodčí po poradě uznali gól – 🚨 0:1. Jenže za 49 vteřin už byl stav znovu nerozhodný. Adam Brízgala chtěl odpálit kotouč do bezpečí, ale puk skončil u střílejícího Tomáše Jáchyma, který už měl snadnou práci – 🚨 1:1. Zakrátko skončil Brízgala na jedné hromadě s útočícím hráčem a Petrem Hořavou a Martin Matějíček dopravil puk opět do sítě – 🚨 2:1. Blízko vyrovnání měl Ladislav Zikmund, ale jeho ostrá střela skončila na tyči.

Obraz hry v prostředním dějství byl z veliké části ovlivněný velkým množstvím trestů na obou stranách. A domácí se dokonce při jedné z výhod radovali z navýšení náskoku! Petr Kanko byl dobře postaven před Brízgalou a nadvakrát dorazil kotouč do brány – 🚨 3:1. Rytířům lépe vyšla až poslední přesilovka, jenže všechny střelecké pokusy našly jen připraveného Daniela Dolejše.

Vstup do závěrečné periody vyšel Porubě na jedničku a po necelých dvou minutách hry už domácí vedli o tři zásahy! Porubští sehráli výborně přečíslení tří na dva a Petr Kanko zprava prostřelil Brízgalu – 🚨 4:1. Jenže Kladno našlo ještě rychle odpověď! Jakub Hajný předložil puk před odkrytou klec zakončujícímu Petru Vampolovi – 🚨 4:2. Přestože Rytíři poté soupeře zatlačili a zlepšili i přesilovou hru, další zásah už nepřidali. Naopak po odvolání Adama Brízgaly poslal puk do prázdné brány Jan Káňa – 🚨 5:2.

Trenér po zápase 🗣
David Čermák (Rytíři Kladno): Od nás to byl špatný výkon. Byly tam fáze, kdy jsme se zvedli a vypadalo to dobře, ale pak přišla hrubá chyba a gól. Prostě jsme neodehráli celých šedesát minut. Chybělo nám šest útočníků, což je už hodně. Oproti poslednímu zápasu chyběl Šimon Jelínek, který je nemocný a s horečkami odjel domů, a Tomáš Redlich, u kterého uvidíme, jestli se dá do středy dohromady.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak