Rytířům se povedl skvělý obrat

Jedním ze zápasů nedělního 12. kola 1. ligy mužů bylo také utkání Petrovic a Náchoda. Nováček 1. ligy cestoval k východním hranicím naší republiky jako outsider, nakonec si však odvezl dva body.
Přitom do zápasu vstoupil daleko lépe domácím tým. Již ve druhé minutě se po spolupráci s Markem Šmídou prosadil Dominik Chvastek a překonal Brandona Bulise, jenž nastoupil v brance Náchoda ke svému premiérovému utkání v 1. lize. Ve čtvrté minutě zápasu bylo srovnáno zásluhou individuální akce Petra Černého. Vyrovnaný stav však vydržel pouhé 4 sekundy. Nekoncentrace náchodských hráčů způsobila, že ihned po buly petrovický Petr Kašpar zvýšil na 2:1 a aby toho nebylo málo, o necelou minutu později vedli domácí po skvěle zahraném volném úderu a brance Tomáše Daniše již o dvě branky. Náchod vrátila do hry přesilová hra – prosadil se nový muž v náchodské přesilovce Petr Černý. Zbytek úvodní části však byl opět v režii domácího týmu. Na 4:2 zvyšoval Radim Ivan, jenž tak odčinil svůj předchozí dvouminutový trest. A v 18. minutě vsítil pátou branku domácích krásnou střelou ze vzduchu Jan Křiva, jenž si do Petrovic „odskočil“ ze svého domovského týmu FBC Ostrava.

Naopak druhá třetina byla jednoznačně v režii Východočechů. Ti si vytvořili spoustu šancí a odměnou jim byly dvě branky. Ve 27. minutě našel Jan Světlík krásným pasem Vojtěcha Bureše, jenž překonal brankáře Martina Janíka a snížil na 5:3. Ve 34. minutě pak snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Zíbr, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a pohotově dorazil za záda gólmana Petrovic střelu Václava Grulicha. Před závěrečnou třetinou to tak bylo pouze o gól.

Místo vyrovnání však přišla studená sprcha. Balónek zpoza branky propadl okolo tyčky Bulisovy branky až před Petra Kašpara, jenž neměl problém jej do odkryté branky dorazit. A když v 51. minutě zvýšil Marcel Jakubec již na 7:4, zdálo se být rozhodnuto. Náchodští se však nezvdali! V 56. minutě zafungovala pardubická spolupráce Černý – Savický a druhý jmenovaný snížil pohotovou střelou na dvougólový rozdíl. A v 57. minutě to bylo už jen o gól – to když obránce Lukáš Slabý našel Petra Černého, jenž dokonal hattrick. Náchod zkusil hru bez brankáře a vyplatilo se – po přihrávce Savického se téměř z nulového úhlu prosadil Vojtěch Bureš a poslal zápas do prodloužení.

Úvodní buly prodloužení sice získali Náchodští, Petrovice po zisku míčku však na nic nečekali a zkusili hru bez brankáře. Risk se však tentokrát nevyplatil – Petr Kašpar zachytil nepřesnou rozehrávku, posunul na Vojtěcha Bureše, jenž poslal balónek z vlastní půlky do prázdné branky. Náchod si tak z Petrovic odvezl cenné dva body za vítězství 7:8 po prodloužení.