Rytířům se doma proti Prostějovu zadařilo

Kladno nevstoupilo do utkání proti Jestřábům vůbec dobře a v první třetině dvakrát ztrácelo, jenže postupně svůj výkon vygradovalo a v závěrečné periodě dotáhlo obrat! Rytíři tak díky brankám Daniela Kružíka, Ladislava Zikmunda a Jakuba Strnada zvítězili 3:2 a do tabulky získali důležité tři body.

V utkání proti tak ofenzivnímu soupeři, jakým je Prostějov, se dalo očekávat, že o šance a vstřelené branky rozhodně nouze nebude. A to potvrdila už první třetina. Hned ve druhé minutě zůstal před brankou osamocený Lukáš Žálčík a přihrávku Marka Račuka poslal do sítě – 0:1. Za Kladno obstaral odpověď Daniel Kružík, který dorazil střelu Ladislava Zikmunda za rozhozeného Jakuba Neužila – 1:1. Poslední slovo před sirénou však měli nakonec opět hosté. Lukáš Žálčík byl dobře postavený před bránou a vyražený kotouč rychle uklidil za Adama Brízgalu – 1:2.

To v prostředním dějstvím už více vynikli brankáři, a tak se mohli fanoušci radovat z gólu jen jedinkrát. A konkrétně mohli zvednout ruce nad hlavu domácí příznivci! Ladislav Zikmund přebruslil soupeřovy obránce a blafákem poslal puk do brány – 2:2. Kladeňáci měli k dispozici během druhé dvacetiminutovky hned pět přesilových her, ale početní výhodu ani jednou nevyužili.

Až ve třetí části se Rytíři poprvé v zápase dostali do vedení. Kladno vytvořilo zámek v soupeřově obranném pásmu, Petr Vampola našel z rohu kluziště Jakuba Strnada a kladenský kapitán si vybruslil před bránu a zasunul puk mezi Neužilovy betony – 3:2. Rytíři se tím dostali do náporu a soupeře pořádně zatlačili, jenže ani tak uklidňující branku nepřidali. Jenže ani Jestřábi přesilovku nevyužili, a skóre se tak nezměnilo.

Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:2

Branky a nahrávky: 13. Kružík (Zikmund), 36. Zikmund (Redlich, Kružík), 41. Strnad (Vampola, Nash) – 2. Žálčík (Račuk, Starý), 17. Žálčík (Mikliš, Meidl). Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:24. Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Votrubec, Ševic. Diváci: 1915. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Ladislav Zikmund – Lukáš Žálčík.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Kolář, Havlík, Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Luňák, Meidl, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík. Trenéři:Vykoukal, Peštuka.