Search
Close this search box.

Rytíři zveřejnili soupisku na nadcházející sezonu

Majitel klubu Jaromír Jágr se rozhodl uplatnit opci hned jedenácti hráčům z loňského kádru, kteří tak budou pokračovat v týmu Rytířů Kladno – vedle brankářů Cikánka a Stahla obráncům Hořavovi, Svedlundovi, Veberovi a Zelingrovi i útočníkům Bláhovi, Kružíkovi, Patykovi, Vildumetzovi a Zikmundovi. Trojici útočných opor Machač – Kubík – Strnad pokračuje víceletá smlouva. Posilou je navrátivší obránce Josef Zajíc. Na soupisce Kladna pro příští ročník nechybí ani samotný Jaromír Jágr! Ten nyní vyjednává o dalších hráčských smlouvách a o výsledcích bude klub průběžně informovat.

Prozatímní soupiska Rytířů Kladno
Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund

Brankáři
Gólman Lukáš Cikánek si vyzkoušel dres kladenského áčka poprvé v ročníku 2006/2007 a po prázdninách ho čeká už jedenáctá sezona za Kladno! Naposledy odchytal životní sezonu, když v týmovém pojetí vynikl fantastickými výkony a táhl Rytíře vyřazovacími boji i baráží. Ve třiceti letech je v téměř ideálním brankářském věku.

David Stahl byl v uplynulém ročníku jedním z důležitých dílků kladenské juniorky. V brankovišti mladých Rytířů zastával roli jedničky (v základní části úspěšnost 91,72 %) a v A týmu dostal důvěru ve dvou střetnutích. Premiéru v dospělém hokeji si ovšem odbyl už o sezonu dříve.

Obránci
Petr Hořava za sebou má ve svých dvaatřiceti letech možná jednu z nejlepších sezon. Odchovanec Kladna byl s šestnácti kanadskými body (2+14) druhým nejproduktivnějším obráncem Kladna v základní části. Letos si zapíše už osmou sezonu za mateřský klub.

Linus Anders Svedlund přišel do Kladna před minulou sezonou z domovské Skandinávie jako útočník, sezonu ale dohrál v zadních řadách. Pro kladenské publikum byl zpočátku velká neznámá, ale posupně si získal srdce fanoušků. V základní části posbíral 16 bodů (3+13), jeho hlavní zbraní je schopnost hrát v útoku i v obraně. Když Rytíři potřebovali, naskočil na modré čáře mezi beky a zlepšoval rozehrávku obrovským přehledem.

Už v předminulé sezoně nahlédl juniorský obránce Václav Veber do kabiny áčka a představil se ve dvou zápasech. Loni pak dostal prostor v 15 utkáních, v nichž zaznamenal gól a tři asistence. Kdoví, o kolik zápasů víc by odehrál, kdyby se mu vyhnuly zdravotní trable.

Dvacetiletý Josef Zajíc se vrací do svého Kladna po dvou letech. Předloni to zkoušel v Pardubicích, minulou sezonu hrál EBEL ligu za Znojmo. Hráč, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry, jako by z oka vypadl svému otci. Kromě dobré práce s holí ho zdobí řádná dávka bojovnosti.

Mladý obránce Matyáš Zelingr posbíral v minulé sezoně další cenné zkušenosti a ve svém vývoji může udělat další krok. V základní části WSM ligy odehrál 22 střetnutí, v nichž vstřelil svoji premiérovou branku a přidal 2 asistence. V celkem sedmnácti zápasech play off a baráže nebodoval. Za juniorku stihl odehrát v dlouhodobé fázi jen 16 zápasů, ovšem se skvělou bilancí bodu na utkání.

Útočníci
Útočník Štěpán Bláha, produkt kladenské hokejové školy, v poslední sezoně poprvé nakoukl do dospělého hokeje. V základní části vstřelil v 19 zápasech dva góly a další čtyři starty přidal i v baráži. V juniorské extralize posbíral jednadvacetiletý útočník 25 bodů (11+14) ve 23 utkáních.

Vizitku Jaromíra Jágra napsat do tří vět nelze… Král je doma a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u 46leté legendy obrovská!

Útočník Daniel Kružík byl tahounem v juniorském týmu Rytířů, ovšem pak odešel zkusit štěstí do pražské Slavie. Po první sezoně mezi dospělými se vrátil do svého mateřského celku a v zápasech play off si vydobyl zvýšenou pozornost. Po návratu z hostování v Ústí nad Labem se v osmi utkáních vyřazovacích bojů blýskl sedmi body (5+2).

Adam Kubík se za dobu svého působení v dospělém hokeji stal jedním z oblíbenců kladenských fanoušků a zároveň útočníkem, na kterém se dá stavět. V devatenácti letech posbíral v základní části 26 bodů (15+11) a byl nejproduktivnějším juniorem WSM ligy. Výborně mu sedla krátká spolupráce s Jaromírem Jágrem, během níž znovu ukázal svůj střelecký potenciál.

Patrik Machač se za tři kompletní sezony v A týmu Rytířů vyprofiloval v jednoho z hlavních tahounů mužstva. V základní části posledního ročníku zaznamenal 44 bodů (17+27) a byl nejproduktivnějším kladenským hráčem v dlouhodobé fázi soutěže. Typově je komplexním útočníkem, který si odvede svoje v obranné činnosti, umí dát gól a výborně tvoří hru.

Kapitán loňského juniorského týmu Rytířů Petr Patyk se uvedl do áčka v minulé sezoně. Zasáhl do tří utkání baráže a v posledním z nich se radoval z premiérové branky. V juniorce nasbíral za základní část 60 bodů (35+25) a stal se nejlepším střelcem a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Vedle střílení gólů se nebojí ani tvrdých soubojů a špinavé práce.

Jakub Strnad je další výraznou tváří mužstva, o čemž svědčí i to, že v poslední sezoně oblékal dres s kapitánským céčkem. V základní části si připsal 30 bodů (20+10) a ukázal se hlavně jako nebezpečný kanonýr. Střílení gólů ale není jeho jedinou předností, velmi dobrou práci odvede i v oslabení, kde těží ze své rychlosti a výborného bruslení.

Tomáš Vildumetz se připojil ke kladenské juniorce teprve v poslední sezoně, ale hned si mládežnickou extraligu podmanil. S 85 body (27+58) ze základní části byl jednoznačně nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem soutěže. V áčku Rytířů naskočil do čtyř zápasů, v nichž nebodoval.

Karlovarský odchovanec Ladislav Zikmund se stal Rytířem v předminulé sezoně a rovnou pevně zapadl do kladenských útočných řad. V základní části poslední sezony nasbíral 16 bodů (6+10), v play off pak přidal dalších sedm (3+4). Vyniká převážně důrazem do branky a velikou drzostí, na ledě nevypustí jediný osobní souboj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient