Rytíři zveřejnili soupisku na nadcházející sezonu

Majitel klubu Jaromír Jágr se rozhodl uplatnit opci hned jedenácti hráčům z loňského kádru, kteří tak budou pokračovat v týmu Rytířů Kladno – vedle brankářů Cikánka a Stahla obráncům Hořavovi, Svedlundovi, Veberovi a Zelingrovi i útočníkům Bláhovi, Kružíkovi, Patykovi, Vildumetzovi a Zikmundovi. Trojici útočných opor Machač – Kubík – Strnad pokračuje víceletá smlouva. Posilou je navrátivší obránce Josef Zajíc. Na soupisce Kladna pro příští ročník nechybí ani samotný Jaromír Jágr! Ten nyní vyjednává o dalších hráčských smlouvách a o výsledcích bude klub průběžně informovat.

Prozatímní soupiska Rytířů Kladno
Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund

Brankáři
Gólman Lukáš Cikánek si vyzkoušel dres kladenského áčka poprvé v ročníku 2006/2007 a po prázdninách ho čeká už jedenáctá sezona za Kladno! Naposledy odchytal životní sezonu, když v týmovém pojetí vynikl fantastickými výkony a táhl Rytíře vyřazovacími boji i baráží. Ve třiceti letech je v téměř ideálním brankářském věku.

David Stahl byl v uplynulém ročníku jedním z důležitých dílků kladenské juniorky. V brankovišti mladých Rytířů zastával roli jedničky (v základní části úspěšnost 91,72 %) a v A týmu dostal důvěru ve dvou střetnutích. Premiéru v dospělém hokeji si ovšem odbyl už o sezonu dříve.

Obránci
Petr Hořava za sebou má ve svých dvaatřiceti letech možná jednu z nejlepších sezon. Odchovanec Kladna byl s šestnácti kanadskými body (2+14) druhým nejproduktivnějším obráncem Kladna v základní části. Letos si zapíše už osmou sezonu za mateřský klub.

Linus Anders Svedlund přišel do Kladna před minulou sezonou z domovské Skandinávie jako útočník, sezonu ale dohrál v zadních řadách. Pro kladenské publikum byl zpočátku velká neznámá, ale posupně si získal srdce fanoušků. V základní části posbíral 16 bodů (3+13), jeho hlavní zbraní je schopnost hrát v útoku i v obraně. Když Rytíři potřebovali, naskočil na modré čáře mezi beky a zlepšoval rozehrávku obrovským přehledem.

Už v předminulé sezoně nahlédl juniorský obránce Václav Veber do kabiny áčka a představil se ve dvou zápasech. Loni pak dostal prostor v 15 utkáních, v nichž zaznamenal gól a tři asistence. Kdoví, o kolik zápasů víc by odehrál, kdyby se mu vyhnuly zdravotní trable.

Dvacetiletý Josef Zajíc se vrací do svého Kladna po dvou letech. Předloni to zkoušel v Pardubicích, minulou sezonu hrál EBEL ligu za Znojmo. Hráč, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry, jako by z oka vypadl svému otci. Kromě dobré práce s holí ho zdobí řádná dávka bojovnosti.

Mladý obránce Matyáš Zelingr posbíral v minulé sezoně další cenné zkušenosti a ve svém vývoji může udělat další krok. V základní části WSM ligy odehrál 22 střetnutí, v nichž vstřelil svoji premiérovou branku a přidal 2 asistence. V celkem sedmnácti zápasech play off a baráže nebodoval. Za juniorku stihl odehrát v dlouhodobé fázi jen 16 zápasů, ovšem se skvělou bilancí bodu na utkání.

Útočníci
Útočník Štěpán Bláha, produkt kladenské hokejové školy, v poslední sezoně poprvé nakoukl do dospělého hokeje. V základní části vstřelil v 19 zápasech dva góly a další čtyři starty přidal i v baráži. V juniorské extralize posbíral jednadvacetiletý útočník 25 bodů (11+14) ve 23 utkáních.

Vizitku Jaromíra Jágra napsat do tří vět nelze… Král je doma a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u 46leté legendy obrovská!

Útočník Daniel Kružík byl tahounem v juniorském týmu Rytířů, ovšem pak odešel zkusit štěstí do pražské Slavie. Po první sezoně mezi dospělými se vrátil do svého mateřského celku a v zápasech play off si vydobyl zvýšenou pozornost. Po návratu z hostování v Ústí nad Labem se v osmi utkáních vyřazovacích bojů blýskl sedmi body (5+2).

Adam Kubík se za dobu svého působení v dospělém hokeji stal jedním z oblíbenců kladenských fanoušků a zároveň útočníkem, na kterém se dá stavět. V devatenácti letech posbíral v základní části 26 bodů (15+11) a byl nejproduktivnějším juniorem WSM ligy. Výborně mu sedla krátká spolupráce s Jaromírem Jágrem, během níž znovu ukázal svůj střelecký potenciál.

Patrik Machač se za tři kompletní sezony v A týmu Rytířů vyprofiloval v jednoho z hlavních tahounů mužstva. V základní části posledního ročníku zaznamenal 44 bodů (17+27) a byl nejproduktivnějším kladenským hráčem v dlouhodobé fázi soutěže. Typově je komplexním útočníkem, který si odvede svoje v obranné činnosti, umí dát gól a výborně tvoří hru.

Kapitán loňského juniorského týmu Rytířů Petr Patyk se uvedl do áčka v minulé sezoně. Zasáhl do tří utkání baráže a v posledním z nich se radoval z premiérové branky. V juniorce nasbíral za základní část 60 bodů (35+25) a stal se nejlepším střelcem a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Vedle střílení gólů se nebojí ani tvrdých soubojů a špinavé práce.

Jakub Strnad je další výraznou tváří mužstva, o čemž svědčí i to, že v poslední sezoně oblékal dres s kapitánským céčkem. V základní části si připsal 30 bodů (20+10) a ukázal se hlavně jako nebezpečný kanonýr. Střílení gólů ale není jeho jedinou předností, velmi dobrou práci odvede i v oslabení, kde těží ze své rychlosti a výborného bruslení.

Tomáš Vildumetz se připojil ke kladenské juniorce teprve v poslední sezoně, ale hned si mládežnickou extraligu podmanil. S 85 body (27+58) ze základní části byl jednoznačně nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem soutěže. V áčku Rytířů naskočil do čtyř zápasů, v nichž nebodoval.

Karlovarský odchovanec Ladislav Zikmund se stal Rytířem v předminulé sezoně a rovnou pevně zapadl do kladenských útočných řad. V základní části poslední sezony nasbíral 16 bodů (6+10), v play off pak přidal dalších sedm (3+4). Vyniká převážně důrazem do branky a velikou drzostí, na ledě nevypustí jediný osobní souboj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak