Rytíři senzačně rozstříleli ústecký Slovan, nasázeli mu 8 gólů

Rytíři odehráli na ledě Ústí nad Labem pořádně divoké utkání, ve kterém soupeři nastříleli hned osm branek! Kladeňáci zaznamenali po přestřelce vítězství 8:4, protáhli ústecké trápení a připsali si čtvrtou tříbodovou výhru v řadě. Podařené utkání odehráli zejména Ladislav Zikmund (2+1) a Tomášové Redlich (2+1) s Vildumetzem (1+2).

Hned úvodní dějství přineslo pohledný hokej s řadou šancí na obou stranách. Jenže Rytíři potvrdili roli papírového favorita a z dobré ofenzivní hry vytěžili dvoubrankové vedení! V obrovské šanci zasáhl nejprve domácí Pavel Kousal tyč a z následné protiakce trefil i Jakub Strnad konstrukci. Hned nato už se ale radoval Ladislav Zikmund – 0:1. Kladno hrálo rázem ve větší pohodě a vytvářelo si další šance. Vteřinu před sirénou ještě dorazil střelu Petra Vampoly do sítě Tomáš Redlich – 0:2. Vylepšil tak kladenskou bilanci přesilových her!

Ústečtí hokejisté vstoupili do prostředního dějství hodně aktivně a Rytíře zamknuli v obranném pásmu, jenže ani z přesilové hry se neprosadili. Na druhé straně se naopak zjevil v mezikruží kapitán Jakub Strnad a přesnou střelou vyhnal Jana Dlouhého z brány – 0:3. A střídání gólmanů bylo evidentně dobrým impulsem pro domácí tým! Slovan ujel do přečíslení dva na jednoho a Pavel Kousal překonal přesouvajícího se Adama Brízgalu – 1:3. Po minutě a třech vteřinách navíc dostal Martin Weinhold puk na kruh a snížil na rozdíl jediné trefy – 2:3. Srovnání už ale hosté nepřipustili! Během přesilovky roztočili kolem Dominika Groha kolotoč a vteřinu po návratu soupeře z trestné dorazil Tomáš Vildumetz puk do brány – 2:4. Další rychlou akci navíc přeměnil v pátý kladenský zásah Tomáš Kaut – 2:5. Ještě v poslední minutě navíc využil po Vildumetzově přihrávce přesilovou hru Daniel Kružík a Groh odcházel do kabiny se stejným přídělem, jaký dostal jeho kolega Dlouhý – 2:6.

Závěrečné dějství bylo stejně divoké jako předešlý vývoj utkání! Kladno si vytvořilo tlak a Ladislav Zikmund dorazil kotouč do odkryté klece – 2:7. Jenže Ústí se nechtělo vzdát bez boje. Hned 23 vteřin po kladenském gólu byl důrazný Antonín Melka a poslal puk za ležícího Brízgalu – 3:7. Za dalších 38 sekund později zatáhl za záchrannou brzdu Petr Vampola a Slovan jel trestné střílení. S ním naložil Lukáš Volf na jedničku a uklidil kotouč do růžku branky – 4:7. V oslabení se navíc dostala do útoku kladenská dvojice Zikmund – Redlich a útočník s číslem 17 na zádech přidal další trefu – 4:8.

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 4:8

Branky a nahrávky: 29. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (Vágner, Chrpa), 47. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, Kaut), 36. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund). Třetiny: 0:2, 2:4, 2:2. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:37. Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Podrazil, Kokrment. Diváci: 1 643.
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (28. Groh) – Vágner, Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, Zdvořáček, Mert – Melka, Vrdlovec, Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Kousal, Volf, Tůma – Severa. Trenér: Machulda.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Zelingr, Hořava, Zajíc, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Kubík, Zikmund – Hajný, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak