Rytíři se střetnou v pátek s Jihlavou nezvykle už v 17:30!

Rytíři před sebou mají další možnost, jak vybojovat důležité body do vyrovnané tabulky baráže o extraligu. Nečeká je ale nic snadného! Na Kladno zavítá vedoucí Jihlava, která zatím zaznamenala jen jedinou porážku. Vyhrocená bitva se odehraje na ČEZ stadionu v pátek nezvykle už od 17:30.

Kladno si zapsalo první barážové body na domácím ledě proti Karlovým Varům, které porazilo 3:1, a proti stejnému soupeři muselo hájit třetí příčku v minulém kole. Na západě Čech začali Rytíři velmi dobře a dostali se do vedení díky pohledné akci Daniela Kružíka. Energie ale ještě v první části vývoj otočila. Přestože Kladeňáci dál předváděli aktivní hokej a snažili se o smazání ztráty, Filipa Novotného v karlovarské brance už nepřekonali. Rytíři tak zaznamenali porážku 1:3 a v tabulce prolínací soutěže klesli na čtvrté místo. Na druhý Litvínov kladenským hokejistům schází ale jen tři body.

Rytíři se v baráži dál trápí v koncovce, o čemž svědčí i negativní celkové skóre 5:10. Pod jedinou branku, kterou Kladno vstřelilo v Karlových Varech, se podepsal Daniel Kružík (1+1), kterému asistovali Tomášové Kaut (1+1) s Redlichem (0+1). Kružík s Kautem tak vyrovnali dosud nejproduktivnějšího Rytíře Romana Přikryla (1+1). Jediný úspěšný kladenský střelec z posledního zápasu po utkání litoval hlavně neproměněných přesilových her. Kladeňáci zatím využili v baráži jen jednu přesilovku z 18, což dává procentuální úspěšnost 5,56 %. Hůř už jsou na tom jen Karlovy Vary s číslem 4,35 %.

Po úvodních čtyřech kolech je situace v prolínací soutěži stále extrémně vyrovnaná, jihlavská Dukla ale od prvního zápasu ukazuje velikou touhu udržet se mezi elitou. Po úvodní výhře nad Kladnem ztratila Jihlava jediné body na ledě Karlových Varů, kde prohrála 2:3 po prodloužení. Proti extraligovému kolegovi z Litvínova si ale hokejisté z Vysočiny vedou zatím velice dobře! Na domácím Horáckém zimním stadionu vyhráli Jihlavští 4:1 a na severu Čech pak slavili vítězství 4:2. Celkově má Dukla na svém kontě deset bodů a v barážové tabulce je na prvním místě. Před druhou Vervou má přitom náskok čtyř bodů.

Zkušený útočník Tomáš Čachotský (1+4) znovu potvrzuje, jak důležitý je pro svůj tým, a je vůbec nejproduktivnějším hráčem baráže. Skvěle jej navíc doplňují Adam Zeman (2+2), Petr Straka (3+0), David Kajínek, Tomáš Jiránek (2+1) a Radek Hubáček (1+2). Výborné výkony v prolínací soutěži také předvádějí oba mladí gólmani Dukly. Josef Kořenář má po třech zápasech úspěšnost 94,20 % a Jakub Škarek po jednom odchytaném duelu 94,29 %.

Závěrečnou sirénou pátého barážového duelu ale sportovní pátek na Kladně nekončí! Od 20 hodin odehrají v nedaleké Kladenské sportovní hale svoje semifinálové utkání také kladenští volejbalisté. A bojovat budou taky s Duklou! Ovšem s Duklou Liberec. Fanoušci tak můžou z ČEZ stadionu zamířit rovnou na volejbalovou extraligu. Vstupenky z hokeje platí na oba zápasy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak