Rytíři poznali chuť porážky v Litoměřicích

Do prvního ze série venkovních utkání vstupovali Rytíři pod vedením Petra Vampoly, který nahradil absentujícího kapitána Jakuba Strnada. Vypjatý zápas plný osobních soubojů nabídl několik zvratů, ale nakonec skončil lépe pro domácí Litoměřice. Kladno nejprve srovnalo zásluhou Ladislava Zikmunda a díky Petru Vampolovi šlo vzápětí i do vedení, jenže kališníci vývoj znovu otočili a vedení už nepustili. Rytíři tak v prvním ze čtyř venkovních střetnutí v řadě prohráli 2:3.

HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák – Marcel, Gaspar, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – Flynn, Zadražil, Machač – J. Dvořák, Havelka, Šik. Trenéři: Bruk, Tvrzník.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Veber – Kubík, Vampola, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Svedlund, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 10. Válek (Gaspar, Marcel), 38. Šik (Havelka, J. Dvořák), 52. Šik (Flynn, Málek) – 19. Zikmund (Vampola), 31. Vampola (Zelingr). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 6:8 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 27:21. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Votrubec, Ševic. Diváci: 1286.
Můj dům, můj hrad. Přesně toto rčení chtěli kališníci hned od úvodních vteřin zápasu dokázat a na Rytíře vletěli v pořádném tempu. Litoměřičtí byli u většiny puků dříve a zanedlouho byli za svoje úsilí odměněni. Domácí utvořili pořádný zámek v útočném pásmu a Michael Gaspar našel z rohu kluziště volného Lukáše Válka. Litoměřický útočník už si se střeleckou pozicí poradil a z první napálil puk do rohu branky Adama Brízgaly – 🚨 1:0. Po polovině třetiny se ale hra postupně začala vyrovnávat a dokonce i spíše přiklánět na stranu hostů. A do první sirény bylo vyrovnáno! Adam Kubík se krásně uvolnil před brankoviště, Petr Vampola posunul puk ze zmatku k pravému kruhu a Ladislav Zikmund dorazil kotouč do volného koutu brány – 🚨 1:1.

V prostředním dějství jako by si týmy prohodily role. Kladeňáci přebrali otěže hry a tlačili podobně jako v úvodu kališníci. Ladislav Zikmund zachytil výborně puk v mezikruží a mohl přidat svůj druhý zásah v utkání, jenže orazítkoval jen horní tyč litoměřické branky. Posléze hrála obě mužstva se čtyřmi hráči v poli a navrch měli znovu domácí. Petr Vampola se ovšem navrátil v ideální chvíli, dostal puk za obranu, natáhl Daniela Dvořáka k jedné tyči a poté po objetí klece zasouval do odkryté brány – 🚨 1:2. Jenže vyloučení Jakuba Hajného vrátilo do náporu Litoměřice, které v závěru třetiny vyrovnaly! Otakar Šik zachytil puk v mezikruží a bez váhání propálil Adama Brízgalu – 🚨 2:2.

Na začátku třetí části přidělala Rytířům vrásky na čele oslabení, která ovšem bránící čtveřice dokázaly přestát. Při hře ve stejném počtu hráčů se pak hra znovu vyrovnala, ale v polovině třetiny už bylo jasné, že jedna chyba bude moci rozhodovat. Nejprve ještě domácí přečíslení překombinovali, jenže zakrátko dostal Otakar Šik dobrý pas, nezaváhal a prudkou ranou rozvlnil síť – 🚨 3:2. Místo závěrečného tlaku ale přišlo vyloučení a domácí mohli svůj náskok ještě navýšit. Kladnu už poté nezbylo mnoho času na srovnání stavu. Přestože ještě Rytíři odvolali brankáře a hráli dokonce v šesti proti čtyřem, odešli z utkání poražení.

Trenér po zápase 🗣
Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Byl to vyrovnaný zápas. Za stavu 2:2 jsme měli šanci i my, jenže jsme ji nedali. Soupeř tu svoji proměnil. Bohužel jsme se nedostali do přesilovky, přestože domácí hráli hodně tvrdě. Neproměnili jsme zkrátka šance, soupeř byl o gól šťastnější. Bylo to vyrovnané, stejně tak jsme mohli vyhrát my. Bohužel jsme se neprosadili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak