Rytíři porazili kazašského mistra až v nájezdech

Na úvod přípravy si Rytíři připsali vítězství, které by se v ligovém hodnocení počítalo za dva body! Kladno proti kazašskému Arlanu Kokšetau odstartovalo velmi dobře a v první části bylo lepším mužstvem. Do vedení poslal domácí Jakub Hajný, ovšem soupeř se v prostředním dějství zvedl a za zlepšený výkon byl odměněn srovnáním. Zápas tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž už byli úspěšní jen Kladeňáci! Ti díky proměněným nájezdům Daniela Kružíka a Tomáše Kauta zvítězili 2:1.

Proti neznámému soupeři z Kazachstánu asi nikdo nevěděl, co čekat, Rytíři ale odstartovali velmi dobře a hned od začátku chtěli hrát aktivně. Přestože se jednalo teprve o první přípravný zápas, oba týmy nehrály v rukavičkách. Kladno se ovšem i tak dostalo do útočných šancí. Josef Zajíc bavil publikum svými útočnými výpady a i Adam Kubík se dostal do několika možností. Skóre se však měnilo až v polovině úvodního dějství. Štěpán Bláha se dostal za brankou k puku, posunul jej před klec a Jakub Hajný se štěstím dorazil do sítě – 1:0. Zakrátko ještě ujížděl Jakub Strnad sám na Děmidova, jenže trefil jen jeho lapačku.

Ve druhé části už něco ze svého hokejového umu předvedli i hokejisté z Kazachstánu a postupně se domácím herně vyrovnali. Alexandr Nestěrov sahal v úniku po srovnání, puk ale doklouzal mezi Brízgalovými betony jen do tyčky. Z Rytířů působil nejaktivněji Kubík, ten však vždy v rozhodující chvíli volil přihrávku místo střely a neprosadil se.

Třetí dějství bylo hodně fyzické a v polovině přineslo srovnání. Kladenští nejprve nevyužili přesilovou hru a vzápětí nebyl Štěpán Bláha úspěšný ani z trestného střílení. Když pak Matyáš Zelingr usedl na trestnou lavici, Jakov Selezňov nechytatelnou dělovkou od modré překonal Brízgalu – 1:1. Nádhernou akcí posléze sahalo po vedení Kladno, jenže Děmidov se štěstím zasáhl. Daniel Kružík našel milimetrovým pasem Tomáše Kauta a lehce tečovaný puk zasáhl beton hostujícího brankáře!

Po domluvě obou týmů následovaly za vyrovnaného stavu samostatné nájezdy. Zatímco Adam Brízgala si poradil se čtyřmi soupeřovi nájezdníky, brankář Kokšetau inkasoval od Daniela Kružíka a Tomáše Kauta – 2:1.

Kladno – Kokšetau 2:1

Branky a nahrávky: 10. Hajný (Š. Bláha), rozh. Náj. Kružík – 50. Selezňov (Borovikov). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 0:0. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:22. Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček – Řešátko, Pokorný. Diváci: 680.
Rytíři Kladno: Brízgala – Volráb, Kehar, Zich, Zajíc, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Redlich – Vildumetz, Kubík, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Patyk, Schildhabel. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Arlan Kokšetau: Děmidov – Gevel, Borovikov, Dovgaň, Trjasunov, Selezňov, Guljakov, Jegorov – Saburov, Jermolajev, Běrdnikov, Petrov, Megalinskij, Nestěrov, Gasnikov, Potajčuk, Klemešov, Anciferov, Savenkov, Baženov, Šitikov, Bortnikov, Kločkov. Trenéři: Kapulovskij, Kabyš, Něfjodov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak