Rytíři po reprezentační pauze nestačili na přerovské Zubry

Kladno nastoupilo i po reprezentační přestávce proti Přerovu bez několika klíčových hráčů. Rytíři po první třetině ztráceli už o dvě branky, jenže v prostředním dějství snížil přesilovkovou trefou Martin Kehar. Před závěrečným dějstvím tak bylo ještě vše otevřené. Během posledních dvaceti minut ale přibylo na každé straně po jednom gólu, což hostům na zvrat nestačilo. Kladeňáci si tak odvezli porážku 2:3 a další body do sbírky nepřidali.

Utkání odstartovali první výraznější možností Rytíři, ovšem Linus Svedlund v obrovské možnosti selhal. Zubři naopak předvedli před soupeřovou brankou dobré napadání a radovali se z první branky. Tomáš Sýkora poslal puk zpoza brány do brankoviště a volný Tomáš Doležal zakončil mimo dosah Adama Brízgaly – 1:0. Obraz hry poté ovlivnily zejména přesilové hry, Kladno však nevyužilo výhodu pěti proti třem a stejně dopadla i klasická přesilovka soupeře. Až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Přerovští výborně vybojovali puk a Marek Sikora předložil kotouč před odkrytou klec Romanovi Pšurnému – 2:0.

Ve druhé části to byl hlavně bojovný hokej. Hra se hodně přiostřila a k vidění byla řada šarvátek a strkanic. Do více možností se dostali domácí hokejisté, jenže Adam Brízgala byl velmi jistý a držel šance Rytířů. Při přesilovce pak navíc dostal přihrávku na levý kruh Martin Kehar, který parádní trefou snížil rozdíl mezi oběma mužstvy – 2:1. O chvíli později pláchl přerovské obraně Linus Svedlund a na holi měl dokonce vyrovnání, puk ale zamířil jen do horní tyče Kloučkovy brány. V závěru třetiny už Kladeňáci dostali kotouč skutečně až do sítě, sudí však gól neuznal kvůli posunuté brance.

Do třetí části se tak vstupovalo s nejmenším možným rozdílem mezi oběma soky. Domácí se tlačili za navýšením svého náskoku, ale kladenský gólman si vedl velmi dobře. Výborně přečetl i únik Matouše Kratochvila, kterého dobrým přesunem vychytal. Adam Brízgala však nakonec přece jen kapituloval ještě jednou. Ondřej Kopta se dostal v početní výhodě k vyraženému puku a dorazil přesně – 3:1. Krásný husarský kousek posléze předvedl hbitý Šimon Jelínek, který proskočil mezi dvěma bránícími hráči a díky jejich vzájemnému střetu vyřadil dva soupeře ze hry. Kladno ale ani z této situace branku nevytěžilo. V přesilové hře ale už Daniel Kružík Milana Kloučka propálil – 3:2. Dvě minuty před sirénou odvolali Rytíři ještě gólmana, ani veliký tlak ovšem k vysněnému vyrovnání nevedl.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Bohužel jsme trochu zaspali začátek a v první třetině jsme neměli pohyb. Do druhé třetiny jsme to dokázali zlepšit a rozehráli jsme se ke slušnému výkonu. Neproměnili jsme ale svoje šance. Soupeř už zápas umlátil.

HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno 3:2

Branky a nahrávky: 4. Doležal (Moučka, Sýkora), 18. Pšurný (Sikora, Procházka), 51. Kopta (Š. Kratochvil) – 34. Kehar (Kružík, Svedlund), 56. Kružík (Svedlund, Vildumetz). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:24. Rozhodčí: Dědek, Barek – Lukš, Novák. Diváci: 2 542.
HC ZUBR Přerov: Klouček – Pala, Čáp, Ferenc, Zbořil, Černý, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Zmeškal, Navrátil, Mašín. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Jelínek, Kubík, Zikmund – Kružík, Kaut, Vildumetz – Svedlund, Machač, Š. Bláha – Hajný, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient