Rytíři oslavili sté výročí založení republiky a na domácím ledě porazili Benátky

Svátečnímu zápasu věnovanému 100. výročí založení Československa nechybělo snad nic. Před utkáním zazněla hymna v podání Michaely Gemrotové, Radek Štěpánek vhodil slavnostní buly a fanoušci předvedli vydařené choreo. Hráči pak na ledové ploše nasázeli Benátkám nad Jizerou pět branek a brali vítězství 5:1! O góly se postarali Šimon Jelínek, Ladislav Zikmund, Matyáš Zelingr, Tomáš Vildumetz a Adam Kubík.

Rytíři Kladno: Brízgala – Říha, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Svedlund, Kubík, Zikmund – Jelínek, Kaut, Š. Bláha – Kružík, Filip, Vildumetz – Hajný, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Husa, Žůrek, Bednář, Hampl, Aubrecht – Dlouhý, Mikyska, Wiencek – Bittner, Psota, Chrtek – Průžek, Šír, Rychlovský – Burda, Braid. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.

Branky a nahrávky: 5. Jelínek (Kubík, Říha), 8. Zikmund (Š. Bláha, Hořava), 44. Zelingr (Hořava), 52. Vildumetz (Kružík, Kaut), 57. Kubík (Zelingr, Zikmund) – 17. Psota (Bittner, Bednář). Třetiny: 2:1, 0:0, 3:0. Vyloučení: 6:6 + Chrtek (BNJ) 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:22. Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Kokrment. Diváci: 2106.

Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Matěj Psota.

Ještě před začátkem utkání si ČEZ stadion vyslechl českou státní hymnu v podání operní zpěvačky Michaely Gemrotové. Následně se ujal slavnostního vhazování bývalý legendární tenista Radek Štěpánek, který pustil puk mezi kapitány Petra Hořavu a Ladislava Bittnera. A po speciálním úvodu se vytasil se svým povedeným choreem ještě Fanklub Poldi Kladno!

Start slavnostního zápasu byl jednoznačně v rukách domácího týmu. Rytíři odstartovali výborně a v přesilovce se dostali do vedení. Kotouč obdržel v mezikruží Šimon Jelínek, který prudkou ranou napnul síť – 🚨 1:0. Hosté se dostali výrazněji do tlaku až při početní výhodě pěti na tři, jenže místo srovnání opět inkasovali. Ladislav Zikmund naskočil z trestné, ujel se Štěpánem Bláhou do přečíslení a překonal Matěje Žajdlíka – 🚨 2:0. Kladeňáci pokračovali i dál v aktivní hře a vytvořili se několik dalších možností, nakonec ale sami lovili puk při oslabení z brány. Matěj Psota poslal puk zleva před bránu a od bruslí jednoho z hráčů se puk odrazil za Adama Brízgalu – 🚨 2:1.

Obraz hry se v prostředním dějství příliš nezměnil, zasekli se ale střelci na obou stranách. Kladno mělo nadále navrch, ale ani tak se navýšení náskoku nedočkalo. Asi největší možnost měl v úniku Adam Kubík, jemuž nevyšel bekhendový blafák. V závěru měli Rytíři veliký nápor při početní hře, ovšem ani s jedním mužem navíc puk do brány nedostali.

Skóre se tak znovu měnilo až ve třetí dvacetiminutovce. Matyáš Zelingr přebral na modré čáře puk od Petra Hořavy a vyslal pumelici na bránu. Díky lehké teči bránícího hráče kotouč skončil rovnou v rohu Žajdlíkovy brány – 🚨 3:1. Kladno bylo navíc za svoji aktivitu odměněno posléze ještě jednou. Tomáš Vildumetz hledal po objetí brány u druhé tyče Daniela Kružíka a puk proklouzal až za brankovou čáru – 🚨 4:1. Definitivní tečku za utkáním udělal necelé čtyři minuty před koncem Adam Kubík, který využil toho, že byl Žajdlík úplně mimo branku, a uklidil kotouč do prázdné branky – 🚨 5:1.

Trenéři po zápase 🗣
David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes jsme dobře vstoupili do utkání a vedli jsme 2:0. Bohužel jsme udělali zbytečné fauly, Benátky snížily na 2:1 a dostaly se do hry. Druhá třetina z naší strany nebyla dobrá. Ve třetí třetině jsme to ale zlepšili, vstřelili jsme branky a zaslouženě vyhráli.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to bylo těžké utkání, přijeli jsme s hodně mladým týmem. Hlavně v obraně jsme měli hodně mladých kluků. Chtěli jsme odehrát dobrý zápas a myslím, že dvě třetiny jsme se drželi, i když domácí mají silný tým. V prvních dvou třetinách jsme měli ještě nějaké možnosti ke skórování. Mrzí nás trochu konec zápasu, kdy jsme dostali tři góly. Nějací hráči z naší strany ale dokonce i debutovali, takže nakoukli do dospělého hokeje a zjistili, co to obnáší. Odvedli jsme tady poctivý výkon a myslím, že se nemáme na co stydět. Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší a závěr jim patřil. My musíme jít dál.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak