Search
Close this search box.

Rytíři odjeli z Třebíče s plným počtem bodů

Kladeňáci na venkovním ledě ztráceli po přesilovkové trefě třebíčských hokejistů, ještě v první části ale vyrovnali zásluhou Linuse Svedlunda. Po bezbrankové druhé třetině byl stav nadále nerozhodný, jenže ve 43. minutě otočil vývoj po pěkné akci Daniel Kružík. Domácí hokejisté v závěru ještě vystupňovali svůj tlak, Lukáš Cikánek ale jistým výkonem udržel vítězství na kladenské straně! Rytíři před dvěma domácími zápasy zvítězili 2:1, získali tři body a v tabulce se posunuli na druhé místo!

První třetina byla převážně v režii domácích hokejistů. Třebíč odstartovala velmi dobře a na dlouho zamykala Rytíře v jejich obranném pásmu. Aktivitou hýřil zejména Lukáš Nedvídek, dvakrát ale pohořel na Lukáši Cikánkovi. Kladno se mohlo více dostat do hry početní výhodou, využít ji ale nedokázalo. Naopak Třebíčští ukázali, jak jsou v přesilovkách nebezpeční a otevřeli skóre. Adam Raška našel krásným pasem Lukáše Nedvídka a napotřetí už se domácí útočník radoval – 1:0. Vedení však vydrželo Horácké Slavii jen 58 vteřin. Linus Svedlund pak dostal puk do jízdy, využil volného prostoru a přesnou střelou zamířil nad rameno Lukáše Dostála – 1:1. V závěru hráli domácí ještě jednou ve výhodě, tentokrát se ale neprosadili.

V závěrečné části přesilovky, kterou dohrávala Třebíč na začátku druhého dějství, vyzkoušeli domácí stejnou situaci, ze které už jednou skórovali. Tentokrát ale Lukáš Nedvídek letící puk nezasáhl. Sportovního ducha pak předvedl kladenský Matyáš Zelingr, který odvolal trest za podrážení, jenž si měl odpykat domácí Ondřej Malec. Zakrátko se Kladeňáci přece jen dočkali přesilovky, z branky se ale radovat nemohli. Posléze ukázal svoje šikovné ruce Adam Raška, jenže puk poslal jen těsně nad branku hostí. Ještě před druhou sirénou pak bylo před kladenským brankovištěm pořádně rušno! Opět Raška nahodil puk zpoza brány, letící kotouč zasáhl Lukáše Cikánka zezadu do masky a snášel se před brankovou čáru. Tam okamžitě vystartovali domácí útočníci, kteří se už i radovali z gólu, branka byla ale posunuta, sudí ztratil puk z dohledu a přerušil. V poslední minutě střílel v ponechané výhodě na druhé straně nebezpečně Martin Kehar. Adam Kubík i Linus Svedlund se ale natahovali po dorážce před odkrytou klecí marně.

V posledním dějství se vedení poprvé převrátilo na stranu Kladna! Ladislav Zikmund se krásně uvolnil, žabičkou vyslal vpřed Daniela Kružíka a ten už poslal puk za Dostálova záda – 1:2. Rázem se začalo hrát znovu ofenzivněji a oba týmy mohly skórovat. Jakub Strnad v dobré pozici trefil jen domácího brankáře a postupně Třebíč začala gradovat svůj tlak. Hru bez brankáře si ale domácí dlouho nevyzkoušeli. Zakrátko přišel faul a Rytíři už si pohlídali vítězství v pásmu soupeře.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Zápas byl z obou stran spíše taktický, žádný z týmů si nevytvořil moc šancí. Soupeř byl bohužel produktivnější. Z šancí, které si vytvořil, proměnil dvě, my jen jednu. Na jeden gól se vyhrává těžko. Bojovali jsme, dřeli a snažili jsme se prosadit, Kladno ale hrálo velmi dobře ve středním pásmu. Tím jsme se prokousávali, nastřelovali jsme puky a stálo nás to hodně sil. Bojovali jsme, ale v určitých fázích nám chyběla hokejovost. Kladno bylo hokejovější a produktivnější, proto dnes získalo tři body.

David Čermák (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že nás čeká mladý tým, který velmi dobře bruslí. My poslední dobou nedáváme moc gólů, proto jsme se dnes soustředili na obranu víc než normálně, abychom nedostali moc gólů. Spoléhali jsme na to, že můžeme vyhrát i na méně branek. To se nám podařilo. V posledních dvou domácích zápasech jsme dělali strašně chyb, dnes jsme to odehráli lépe.

SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 1:2

Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Raška, Kusko) – 17. Svedlund (Vampola, Strnad), 43. Kružík (Zikmund). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:21. Rozhodčí: Vrba, Obadal – Bubela, Zedník. Diváci: 1 948.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Mikyska, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Čejka, Brož – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Král, Paták – Mlynář, Škvrně, Ferda – Novák. Trenéři: Sobotka, Barvíř.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Svedlund, Kehar – Zikmund, Vampola, Strnad – Hajný, Machač, Kubík – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient