Rytíři odjeli na poslední zápas do Litvínova, prohráli 5:2

Barážová hádanka konečně odhalila svoje řešení. Karlovy Vary se po roce ve WSM lize vracejí zpět mezi elitu, zatímco opačným směrem putuje Jihlava. Ta strávila v extralize rovněž jen rok. Záchranu slaví Litvínov, Kladno přišlo o naději na postup v předposledním kole. Na závěr sezony Rytíři nestačili na litvínovskou Vervu, které podlehli na severu Čech 2:5. Premiérovou trefu v kladenském áčku zaznamenal Petr Patyk, další úpravu skóre obstaral Tomáš Kaut.

To, že domácí bojují o postup, zatímco hosté už o naději přišli, bylo znát od samého úvodu zápasu. Jakub Černý se dostal k puku v útočném pásmu a po 24 vteřinách hry uklidil puk z nulového úhlu za Lukáše Cikánka – 1:0. Po chvíli navíc Litvínovští předvedli povedené překřížení a po krátké kombinaci zakončoval Peter Jánský do prázdné brány – 2:0. Za Kladno měl největší možnost Jan Kloz, který však nastřelil jen tyčku.

Ve druhé části Rytíři lépe zachytili tempo a v úvodu měli i tlak, o to tvrdší pak byla facka, kterou jim Litvínovští uštědřili. Ve 27. minutě se Josef Jícha dostal před brankovištěm k odraženému puku a potřetí rozvlnil síť za Cikánkem – 3:0. Hned po 48 vteřinách navíc vypálil ze středu z první František Lukeš a znovu rozradostnil publikum na Zimním stadionu Ivana Hlinky – 4:0.

Závěrečné dějství obraz hry nikterak nezměnilo. Co se měnilo bylo však nadále skóre. Cikánek nejprve zastavil dobrou možnost Jíchy, jenže za chvíli neviděl střelu Marka Baránka a inkasoval – 5:0. Kladeňáci ale nesložili zbraně a ze zlepšené hry vytěžili snížení! Petr Patyk si nejprve výborně našel dorážku Keharovy střely a poprvé v dospělém hokeji se radoval z branky – 5:1. O 40 vteřin později přidal druhý kladenský zásah rovněž z dorážky Tomáš Kaut – 5:2. Zlepšený výkon Rytířů mohl vzápětí přeměnit v další zásah Ladislav Zikmund, střelu aktivního Martina Kehara ale usměrnil jen těsně vedle tyče.

HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 5:2

HC VERVA Litvínov: Kantor – Baránek, Sørvik, Frolo, Gula, Iberer, Sklenička, Doudera – Černý, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – Matoušek, Válek, Jícha. Trenéři: Šlégr, Stránský.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Matula, Kehar, Zelingr, Lenďák, Repe – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, Bláha – Pekr, Svedlund, Vildumetz – Patyk. Trenéři: Hořava, Patera.
Branky a nahrávky: 1. Černý (Sørvik), 6. Jánský (Lukeš), 27. Jícha (Válek, Matoušek), 28. Lukeš (Mikúš), 43. Baránek (Válek) – 54. Patyk (Kehar), 55. Kaut (Lenďák, Pekr). Třetiny: 2:0, 2:0, 1:2. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 29:17. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Frodl. Diváci: 6011.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.