Rytíři doma zvítězili nad Ústím, Jaromír Jágr skóroval

Stejně jako v prvním přípravném zápase proti Ústí nad Labem i na kladenském ledě se gólově urodilo! Po první části bylo skóre vyrovnané 3:3 a za stejného stavu se vstupovalo i do závěrečného dějství. V něm ale Kladeňáci předvedli další gólovou smršť a zvítězili 6:4! Na druhé výhře v přípravě se střelecky podepsali Štěpán Bláha, Tomáš Vildumetz, Tomáš Redlich, Jaromír Jágr a dvakrát Jakub Strnad. Velmi dobře se uvedl také obránce Jiří Říha, který si odbyl premiéru v kladenském dresu.

První část, to byla ryzí přestřelka! Nejprve využil Jaroslav Roubík Zichova zaváhání na modré čáře, dostal se do úniku a prostřelil Adama Brízgalu – 0:1. Kladno ale předvedlo bleskový obrat. Nejprve dotlačil kotouč do sítě důrazem Štěpán Bláha – 1:1. A o jednadvacet sekund později předvedl nádhernou trefu Jakub Strnad – 2:1. I další góly Ústí však následovaly rychle po sobě. Konkrétně minutu a šest sekund. Přečíslení zakončil přesně Martin Weinhold – 2:2. A Jan Havel vyslal do bližšího růžku nechytatelnou ránu – 2:3. Do kabin se ale přece jen odcházelo za nerozhodného stavu. V poslední minutě zachoval klidnou hlavu Strnad, neunáhlil se se zakončením a přihrál Tomáši Vildumetzovi do prázdné brány – 3:3.

To ve druhé části jako by si střelci zapomněli svoje šťastné hole v kabině. V prostřední dvacetiminutovce se totiž skóre nezměnilo. Kladeňáci drželi soupeře po většinu třetiny pod tlakem, jenže nápor v další zásah nepřeměnili. Do několika zajímavých šancí se dostal nováček Jiří Říha, ovšem brankář Jan Dlouhý obstál. Brízgala musel řešit závažné potíže při soupeřově přečíslení, přemístil se ale velmi dobře.

Jak se Rytířům závěrečná třetina v Ústí nevydařila, tak na domácím ledě Slovan udolali právě v poslední dvacetiminutovce. Hrálo se pouhých 38 vteřin a už lovil Dlouhý puk ze své brány. Jaromír Jágr předložil puk Jakubu Strnadovi, který už neváhal – 4:3. Přesně po minutě se navíc prodral do gólovky Říha, byl faulován, ale udržel puk a Tomáš Redlich popáté rozvlnil ústeckou síť – 5:3. A poněkud tematicky se na 50. výročí 21. srpna trefila i slavná osmašedesátka! Strnad si výborně poradil s odraženým pukem a přihrál ke vzdálenější tyči Jaromíru Jágrovi – 6:3. Legendární útočník se tak poprvé po návratu do mateřského Kladna gólově prosadil. V poslední minutě pak upravil skóre na konečnou podobu Jakub Planý – 6:4.

Kladno – Ústí nad Labem 6:4

Branky a nahrávky: 8. Š. Bláha (Zikmund), 8. Strnad (Jágr), 20. Vildumetz (Strnad, Zikmund), 41. Strnad (Jágr, Vampola), 42. Redlich (Kružík), 56. Jágr (Strnad, Vampola) – 5. Roubík, 15. Weinhold (Melka), 16. Havel (Zukal), 60. Planý (Davídek). Třetiny: 3:3, 0:0, 3:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 44:20. Rozhodčí: Čáp, Kučera – Frühauf, Holý. Diváci: 671.
Rytíři Kladno: Brízgala – Říha, Kehar, Hořava, Zich, Volráb, Svedlund, Veber – Jágr, Vampola, Strnad – Kubík, Filip, Vildumetz – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – M. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Vágner, Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mert, Látal – Melka, Roubík, Volf – Merta, Vrdlovec, Severa – Chrpa, Davídek, Havel – Krliš, Jícha, Planý. Trenéři: Čaloun, Machulda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.