Rytíři doma prohráli s Jihlavou, příští rok hrát extraligu nebudou

Zápas o všechno pro Kladno i Jihlavu. Tým, který ztratí tři body, přijde o šanci, že si příští rok zahraje v nejvyšší soutěži. Před předposledním utkáním baráže byly karty rozdané jasně. I proto se zápas odehrával zpočátku v poklidném tempu. Hostující Lukáš Anděl otevřel skóre v první části, jenže v prostředním dějství vyrovnal premiérový střelec Martin Lenďák. Kladno bylo v úvodu závěrečné třetiny aktivnější, ovšem znovu si vybralo všechnu smůlu. Tři minuty před koncem se prosadil tradiční kat Rytířů Richard Diviš. Kladeňáci tak prohráli 1:2 a jejich sen o extralize se pro tuto sezonu rozplynul.

Od úvodu střetnutí visela ve vzduchu důležitost zápasu. Odstartovalo se tak v poněkud opatrnějším tempu. Oba týmy si byly vědomi, že každá chyba může znamenat konec nadějí. Jakub Strnad v první větší možnosti zasáhl jen bránícího hráče a z následné přesilové hry Kladno nic nevytěžilo. Hostující Dukla naopak svoji největší možnost v branku přetavila. Jurij Repe ztratil puk na útočné modré, Lukáš Anděl se dostal do úniku a poslal kotouč zkušeně mezi betony Lukáše Cikánka – 0:1.

V přestávce jako by si Kladeňáci uvědomili, že bez většího tlaku se srovnání nedočkají. Rytíři se cpali do útoku, jenže jejich hře chyběla častější střelba. V polovině utkání měli domácí na své straně jen tři zásahy, hned ve 31. minutě ale srovnali! Kladno si udrželo tlak z přesilové hry, Martin Lenďák vypálil z ostrého úhlu a rozvlnil síť – 1:1. Po vyrovnávací brance se hra znovu extrémně vyrovnala. Oba týmy měly možnosti, ale zápas nezlomily ve svůj prospěch.

Třetí část, to byl prostor pro kladenskou útočnou jízdu. Rytíři nastoupili na soupeře v obrovském tempu a měli šanci za šancí, ovšem smůla jako by se jim přilepila na hokejky. Josef Kořenář našel všechny puky buď ve své výstroji nebo za svojí brankou. Od poloviny třetí dvacetiminutovky se pak znovu začali dostávat do hry i hosté. A neproměněné šance se staly domácím osudnými! Hosté přešli do rychlého protiútoku, Richard Diviš se dostal k dorážce a nadvakrát poslal puk do brány – 1:2. Rytíři pak ještě odvolali brankáře a ze všech sil se snažili o opětovné vyrovnání. Veškeré štěstí už ale kladenské hráče opustilo.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 1:2

Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Svedlund, Zelingr, Kehar, Lenďák, Repe, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Dukla Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Váňa, Šidlík, Zdráhal – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – Seman, Hubáček, Čermák – Rys, Hlinka, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.
Branky a nahrávky: 31. Lenďák (Repe, Tůma) – 15. Anděl, 57. Diviš (Straka). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Vyloučení: 2:5 + M. Hořava (KLA) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 16:21. Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Lhotský. Diváci:4555.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak