Rytíř Petr Hořava se už nemůže dočkat zápasů

Petr Hořava byl v minulém ročníku jedním z hlavních článků kladenské defenzivy. V první sérii play off jej ovšem potkalo zranění, které ho na nejdůležitější část sezony vyřadilo ze hry. Nyní už je ale jeden z nejzkušenějších beků Kladna zpět a spolu s týmem se připravuje na nadcházející souboje! „Když mě to bude bolet, tak to trenérům řeknu, a když mě to bolet nebude, tak chci v přípravě hrát!“ vrací se ke svému zdravotnímu stavu Hořava.

Poslední sezona pro tebe skončila předčasně kvůli zranění. Jak se cítíš teď?
Po zranění jsem začal hned trénovat – ne nohy, ale vršek těla. Od té doby jenom trénuji a je už jen otázkou času, kdy získám víc síly do nohou. Pak to bude dobré.

Byl návrat na led o to náročnější?
Kluci chodili na led už během suché přípravy, ale já byl teď ve čtvrtek vůbec poprvé. Bylo to ale asi jako každý rok – hrůza. (smích)

Myslíš, že už tedy budeš na první přípravné zápasy úplně stoprocentní?
Trenérům jsem říkal, že když mě to bude bolet, tak jim to řeknu, a když mě to bolet nebude, tak chci samozřejmě hrát, protože jsem už dlouho nehrál. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Jaký to byl pro tebe pocit, že jsi nejdůležitější část sezony mohl jen sledovat z tribuny?
Byl jsem hodně naštvaný. Nedá se s tím ale nic dělat, takový je hokej. Prostě se to stalo.

Tým byl loni podceňovaný a nakonec došel až do baráže. Byla tedy sezona úspěšná nebo ne, když to nevyšlo?
Lidi samozřejmě chtějí, aby se postoupilo. Já si ale myslím, že jsme s týmem udělali zatím největší kus práce, který se tu za poslední léta udělal. Vyhlásila se koncepce, postoupili jsme do baráže a věřím, že postupnými kroky se to dá zvládnout.

Stejně jako loni i letos je v týmu spousta mladých kluků. Myslíš, že to je ta správná cesta?
Určitě. Záleží jenom na nich, jak budou chtít pracovat a hrát. Je to jen o té práci.

Pro tebe mohl být minulý ročník zvláštní, protože tě trénoval tvůj táta. Jaká to byla zkušenost?
Ještě nikdy jsem to nezažil, protože jsme byli domluvení, že se nikdy v jednom mužstvu nesejdeme. Nakonec to tak stejně dopadlo. Já jsem ale za svoji kariéru zkusil v hokeji snad už všechno, takže jsem si řekl, že půjdu i do tohohle. Myslím, že pro mě to bylo jen plus.

Hodně se spekulovalo o mediálním tlaku, který vznikl s příchodem Jaromíra Jágra a teď se začátkem přípravy zase trochu odstartoval. Jak tohle vnímáš?
Já tohle vůbec nevnímám. Zažil jsem to několikrát, když se vracel třeba během výluky. Neprožívám to. Je to prostě Jágr a bude to tady pořád. Pro mě to není nic nového, mladým klukům asi chvilku trvá, než se z toho oklepají a bude to dobré.

Před začátkem přípravy na ledě jste měli volno. Stihl jsi nějakou dovolenou?
Na dovolené jsem byl s rodinou v Polsku. Dovolená to ale moc nebyla, protože jsem stejně musel trénovat.

Už posledního července startuje série přípravných zápasů. Jak se na to těšíš?
Já se těším hrozně, protože jsem dlouho nehrál a jen trénuji. Zápasů už se teda nemůžu dočkat!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak