Růžoví florbalisté Kladna přivítají Havířov

V nedělním utkání 1. ligy mužů Kanonýři poměří síly s Havířovem. Zápas se ponese ve znamení podpory hnutí Movember. Kladenští borci nastoupí ve speciálních růžových dresech a celé utkání bude mít bohatý doprovodný program podporující boj proti zákeřné rakovině.

Havířovští florbalisté si v aktuální sezoně vedou solidně. Nejsou sice na úplné špici tabulky, ale průběžná čtvrtá příčka dává týmu slušné vyhlídky. Bodovými lídry týmu, který dal světu kapitána české reprezentace Matěje Jendrišáka, jsou Matěj Černý s Adamem Klimešem. Do velkého florbalu v havířovském dresu kdysi naskočil také kladenský kanonýr Miloš Tyl.

Kanonýři mají za sebou dva velmi vydařené duely, když nejprve zdecimovali druhý havířovský celek Slovan 21:3 a poté Litvínov 12:7. Stále se však kladenským florbalistům nedaří vystoupat tabulkou vzhůru a drží se na hranici play-off. K tradičnímu lídrovi produktivity Miloši Tylovi se postupně přidávají osvědčení borci Jan Louvar či Tomáš Nushart.

Brankář Kanonýrů Max Minev, který má zřejmě nejhezčí kníratou ozdobu pod nosem z celého týmu, jenž symbolizuje podporu hnutí Movember, má o cílech do utkání jasno. „Do zápasu jdeme s cílem získat tři cenné body, díky kterým bychom se odpoutali od týmů mimo elitní osmičku, se kterými momentálně přímo sousedíme. Stejně tak důležité je předvést divácky zajímavý florbal pro naše domácí publikum, pro které je opět po roce připravené movemberovské utkání, prostřednictvím kterého se i my snažíme upozornit na problematiku mužského zdraví,“ připomíná speciální význam nedělního klání.

Zápas mezi domácími Kanonýry a hosty z Havířova je na programu v neděli 18. listopadu od 17.00 hod. v SH BIOS Kladno.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient