Search
Close this search box.

Růžena Čiháková z Liberce oslavila jubilejních 100 let

Liberec má další stoletou občanku. Úctyhodného jubilea se dožila paní Růžena Čiháková. Oslavenkyni přišel poblahopřát i náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Paní Čiháková žije na sídlišti v Rochlici, kde o ni pečuje její dcera. Původem je ze Slovenska, do Liberce se spolu s manželem přestěhovala až po 2. světové válce, v roce 1947. Zajímavostí je, že během války na Slovensku pomohla několika židovským přátelům utéct před nacisty do Maďarska, ale už se nikdy nedozvěděla, jestli se jim bezpečně podařilo dostat do Izraele.

V Liberci paní Čiháková pracovala napřed v LIAZu a po smrti manžela pak v obuvi na Šaldově náměstí a jako prodavačka kabelek v Pražské ulici. V zaměstnání zůstala až do 70 let. V současné době už má paní Čiháková osmnáctiletého pravnuka a dvanáctiletou vnučku. „Dlouhověkost máme v rodině. Babička i prababička se dožily přes 90 let,“ říká dcera paní Čihákové, paní Čížková.

Aktuálně má Liberec celkem 10 sto a víceletetých občanů, konkrétně 6 žen a 4 muže. Nejstaršímu Liberečanovi je 104 let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient