Search
Close this search box.

Rozvoj partnerské spolupráce mezi Znojmem a Chrudimí proběhl v rámci workshopu zaměřeného na památkovou péči

V prvním červnovém týdnu proběhl ve Znojmě workshop Památková péče v praxi dvou historických měst. Do Znojma zavítali pracovníci oddělení památkové péče z městského úřadu v Chrudimi. Diskutovalo se o revitalizaci památkových rezervací i o reklamě v historických jádrech měst.

V rámci workshopu byly chrudimským hostům představeny nejvýznamnější realizace revitalizovaných veřejných prostranství, které byly v Městské památkové rezervaci Znojmo provedeny v posledních deseti letech. Výsledky revitalizací si také prohlédli během prohlídky městské památkové rezervace.

Druhým diskutovaným tématem byla reklama v historických jádrech měst a její regulace, což je problém, na který by se Chrudim chtěla aktuálně zaměřit.

Na závěr workshopu si účastníci prohlédli objekt staré školy v areálu Louckého kláštera, kde jim byl prezentován projekt Centrum obnovy společného kulturního dědictví, na který město Znojmo získalo dotaci v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Města Znojmo a Chrudim spolu deklaraci o spolupráci uzavřela 8. září 2017. Počátek vzájemných kontaktů obou měst leží v setkáních na sjezdech Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Obě města, která se pyšní prestižním titulem Historické město roku, se rozhodla četná setkání proměnit v užší partnerskou spolupráci, a to především v oblastech kulturního dědictví a v péči o něj, v oblasti cestovního ruchu, sportu, školství. Města chtějí partnerství využít jako možnost výměny zkušeností samospráv.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient