Search
Close this search box.

Rozsvícení vánočního stromu v Hustopečích

V úterý 13. listopadu bylo opět po roce rušno kolem vánočního smrku na Dukelském náměstí. Zkušební rozsvícení odhalilo řadu nefunkčních světel. Osvětlení vloni potrhaly silné větry a letos tomu nebylo jinak. Vedení města tentokrát na opravu povolalo firmu s plošinou, která se do větví stromu dostane mnohem lépe než hasičský žebřík. „Nakonec jsme se dohodli s odborníky, kteří se o stromek starají, že bude úplně nejjednodušší kompletně vánoční výzdobu sundat. Poté ji ihned zrevidovat. Něco se podaří opravit a navěsit zpátky a něco se dokoupí a navěsí posléze,“ popsal postup místostarosta Bořivoj Švásta.

Vánoční strom vyrostl do úctyhodné výšky přes 25 metrů a díky jeho růstu bylo nainstalované osvětlené příliš napínané a trhalo se při zhoršených povětrnostních podmínkách. Současné řešení by mělo nálady počasí vydržet. „Doufám, že stromek bude tak pěkný, jako byl před dvěma lety,“ přeje si Švásta.

Opravené osvětlení se na stromě poprvé rozzáří v sobotu 1. prosince, kdy se koná Adventní punčování, které vyvrcholí v 17 hodin společným rozsvěcením vánočního stromu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient