Search
Close this search box.

Rozšíření podjezdu v Čejeticích začalo

V Koněvově ulici se naplno rozjely práce v místě křížení s železniční tratí, kde se chystá dlouho připravované rozšíření železničního podjezdu. Uzavírka začala 22. března a je stanovena do 12. srpna. Jak dnes řekl náměstek primátora Jiří Bouška, pěší zde budou moci procházet po celou dobu stavby s výjimkou několika dnů během červencové celozávodní dovolené v automobilce Škoda. V té době zde bude pracovat mimořádně velký autojeřáb a průchod pěších bude dočasně vyloučen.

„Jsme rádi, že se nám podařilo se nakonec se společností SŽDC domluvit, že dojde k rozšíření tohoto podjezdu. Komplikace je v tom, že se tato investice strefila do období velkých investic do komunikací ve městě a zároveň do již probíhající rekonstrukce ulice Ptácká. Tím pádem dochází k dalším dopravním komplikacím v Mladé Boleslavi. Věříme, že ten harmonogram stavby, který má skončit v srpnu letošního roku, bude dodržen a že tato více než 30milionová investice SŽDC bude bez problémů dokončena. Také pevně doufám, že rozšíření podjezdu přinese užitek všem uživatelům silničního provozu,“ řekl náměstek Bouška. Upozornil také, že zde probíhají práce i během víkendu a nemělo by zde docházet ke zbytečným průtahům nad nejnutnější míru.

Při rozšíření dosud příliš úzkého a nebezpečného podjezdu zde vznikne kromě dvou pruhů pro auta také vyvýšený samostatný chodník pro pěší a cyklisty. Stavba přinese na několik měsíců řidičům problémy, ale po jejím zakončení by ji měli ocenit nejen motoristé, ale i pěší a cyklisté. V souvislosti s komplikacemi v dopravě náměstek také ocenil, že se podařilo narychlo vybudovat provizorní okružní křižovatku na styku ulic Pražská, Viničná a Nádražní a alespoň částečně tak pomoci lepší plynulosti provozu v této lokalitě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient