Search
Close this search box.

Rožnovské děti se zúčastnily běhu proti drogám

Osm desítek dětí ze ZŠ Pod Skalkou se školilo v rámci protidrogové kampaně akce Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Do Rožnova v úterý 12.6. dorazil peloton cyklistů, kteří startovali 11.6.2018 v Třinci a pokračovali do dalších 40 měst Čech a Moravy.

„Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na dlouhodobě zanedbané vzdělávání na poli drogové prevence. Zásadně volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi, kde výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují, a především také zneužívají lhostejnost rodičů a institucí,“ popsal charakter akce Pavel Mudra, tiskový mluvčí projektu.

„Za 16 let intenzivní protidrogové kampaně jsme vyškolili přes sto tisíc dětí. Naše zkušenosti na poli protidrogového vzdělávání nám potvrzují, že prevence a vzdělávání o drogách se ukazuje jako jediná šance, jak jejich užívání snížit,“ říká Lukáš Bechyně, ředitel projektu.

Slavnostní zahájení 16. ročníku Cyklo-běhu proběhlo v pondělí 11. června 2018 v Třinci za účasti stovek dětí a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cyklo-běžci odstartovali letošní turné. Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 22. června 2018. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. června. Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 40 měst Čech a Moravy. Celkem čítá 1200 kilometrů. Tým 8 – 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 120 kilometrů!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient