Search
Close this search box.

Rožnov získal třetí místo v soutěži O keramickou popelnici

Skvělé druhé místo obsadilo třetím rokem po sobě město Rožnov pod Radhoštěm ve dvanáctém ročníku krajské soutěže „O keramickou popelnici“. Za rok 2017 vytřídili obyvatelé města v průměru 54,6 kg odpadu na osobu, což je o téměř 8,9 kg více, než je průměr ve Zlínském kraji.

Ocenění a šek na 20.000 tisíc korun si ze slavnostního vyhlášení výsledků 12. ročníku krajské soutěže „O keramickou popelnici“ odnesli zástupci Rožnova. „Naše město se v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel umístilo za Uherských Hradištěm na druhém místě, stejně jako v loňském i předloňském roce,“ radoval se z dosaženého výsledku starosta města Radim Holiš, který ocenění na zámku v Napajedlích převzal. Zatímco krajský průměr v objemu vytříděného odpadu na občana je 45,7 kg, Rožnované v průběhu loňského roku vytřídili více než 54,6 kg odpadu na osobu.

„V našem městě mohou obyvatelé třídit papír, plast, sklo, kovy, textil, nápojové kartony a vysloužilé elektrospotřebiče. A také rozložitelný bioodpad. Celkem je na území města více než 310 kontejnerů na tříděný odpad. V rámci Zlínského kraje město Rožnov a jeho obyvatelé obsazují dlouhodobě přední příčky v množství (objemu) vytříděného odpadu, což potvrdilo také včerejší vyhlašování výsledků za rok 2017,“ doplnila Lenka Němcová, která má tuto problematiku na rožnovském MěÚ na starosti.

„Velké poděkování samozřejmě patří Rožnovanům. Přístup drtivé většiny obyvatel města je vzorový,“ shodli se Radim Holiš a Lenka Němcová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient