Search
Close this search box.

Rožnov navštívila šestice starostů z Kostariky

Do Rožnova pod Radhoštěm v úterý 28. srpna zavítala výprava šesti starostů z Kostariky. Šéfové svých měst ze středoamerické země se potkali se starostou Rožnova Radimem Holišem, prodiskutovali některé pracovní záležitosti a také si prohlédli některá zajímavá místa ve městě.

„O přijetí výpravy z Kostariky v Rožnově mě požádal starosta Liptálu Milan Daňa, se kterým jsme kolegové v radě Mikroregionu Vsetínsko. Milan Daňa se sdružením kostarických starostů již dlouho spolupracuje, třeba i ohledně folklorního festivalu Liptálské slavnosti. Domluvili jsme se tedy, že jim ukážeme také náš kout Valašska,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Starostové měst z pětimiliónové země ve střední Americe s Radimem Holišem prodiskutovali některá pracovní témata a také došlo na představení atraktivit města. „Kromě našich rožnovských žen se starostům velmi líbila také naše platforma strategieroznov.cz. V ní viděli jasně definované priority města a my jim mohli svižně ukázat, kde se co dělá a chystá. Pustili jsme jim také naše promo videospoty „Rožnov žije!“ a „Rožnov žije sportem!“. Na závěr jsme je vzali do Valašského muzea v přírodě – konkrétně do Dřevěného městečka. Rádi jsme takovou vzácnou návštěvu přivítali a myslím, že to bylo přínosné pro obě strany,“ dodal Radim Holiš.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient