Rousínov reklamoval nový asfaltový povrch v Královopolských Vážanech, oprava začne příští týden

Počátkem srpna letošního roku byla dokončena rozsáhlá stavební akce v místní části Královopolské Vážany, která spočívala v dokončení průtahu. Na této stavbě se podíleli dva investoři. Hlavní stavební práce financovala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, která je vlastníkem komunikace procházející středem obce a pak do Habrovan a Vítovic. Tato organizace prováděla kompletní rekonstrukci povrchu vozovky, a to včetně podkladních vrstev. Druhým investorem stavby bylo město Rousínov, které využilo takto rozsáhlý zásah do komunikace a ze svých finančních prostředků opravilo chodníky a dešťovou kanalizaci.

Již v průběhu stavby zástupci města upozornili jak zhotovitele, tak i Správu a údržbu silnic JmK na nekvalitní pokládku svrchní asfaltové vrstvy. Po ukončení celé stavby byla několikrát provedena kontrola za účasti všech zainteresovaných stran, také se provádělo měření rovinatosti. Závěrem přejímacího řízení mezi zhotovitelem stavby a investorem komunikace (Správa a údržba silnic JmK) bylo nepřevzetí hotového díla a podání reklamace. Zhotovitel stavby, společnost PŘEMYSL VESELÝ, stavební a inženýrská činnost, Brno reklamaci uznala. V této době je již vyřízena další nutná uzavírka centrální části obce a směrů do Habrovan a Vítovic (mimo BUS). Oprava komunikace bude provedena v termínu od 08.10.2018 do 19.10.2018. Stavební firma odfrézuje svrchní vrstvu vozovky v tloušťce 50 mm a položí nový asfalt, a to na návsi v celé šířce, ve směru Habrovany – Vítovice na pravé polovině silnice. Za tuto reklamační opravu nevynaloží město Rousínov žádné finanční prostředky.

Oprava komunikace bude provedena v termínu od 08.10.2018 do 19.10.2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak