Search
Close this search box.

Rousínov reklamoval nový asfaltový povrch v Královopolských Vážanech, oprava začne příští týden

Počátkem srpna letošního roku byla dokončena rozsáhlá stavební akce v místní části Královopolské Vážany, která spočívala v dokončení průtahu. Na této stavbě se podíleli dva investoři. Hlavní stavební práce financovala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, která je vlastníkem komunikace procházející středem obce a pak do Habrovan a Vítovic. Tato organizace prováděla kompletní rekonstrukci povrchu vozovky, a to včetně podkladních vrstev. Druhým investorem stavby bylo město Rousínov, které využilo takto rozsáhlý zásah do komunikace a ze svých finančních prostředků opravilo chodníky a dešťovou kanalizaci.

Již v průběhu stavby zástupci města upozornili jak zhotovitele, tak i Správu a údržbu silnic JmK na nekvalitní pokládku svrchní asfaltové vrstvy. Po ukončení celé stavby byla několikrát provedena kontrola za účasti všech zainteresovaných stran, také se provádělo měření rovinatosti. Závěrem přejímacího řízení mezi zhotovitelem stavby a investorem komunikace (Správa a údržba silnic JmK) bylo nepřevzetí hotového díla a podání reklamace. Zhotovitel stavby, společnost PŘEMYSL VESELÝ, stavební a inženýrská činnost, Brno reklamaci uznala. V této době je již vyřízena další nutná uzavírka centrální části obce a směrů do Habrovan a Vítovic (mimo BUS). Oprava komunikace bude provedena v termínu od 08.10.2018 do 19.10.2018. Stavební firma odfrézuje svrchní vrstvu vozovky v tloušťce 50 mm a položí nový asfalt, a to na návsi v celé šířce, ve směru Habrovany – Vítovice na pravé polovině silnice. Za tuto reklamační opravu nevynaloží město Rousínov žádné finanční prostředky.

Oprava komunikace bude provedena v termínu od 08.10.2018 do 19.10.2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient