Rosice rozdrtili Šumperk čtyřmi góly

Poslední utkání sezony šumperští fotbalisté nezvládli. Hlavní příčinou jejich prohry 0:4 na hřišti Rosic se stal prospaný začátek. Domácí po necelé půlhodině duelu vedli o čtyři branky, s hráči z podhůří Jeseníků to vypadalo zle.

„Tak to dopadá, když se ročník dohrává bez větší motivace a bez možnosti udělat znatelné změny v sestavě,“ hodnotil závěrečnou partii šumperský trenér Bohdan Hecl. „Soupiska je vinou zranění tak okleštěná, že jsme rádi za konec sezony,“ nekličkoval.

Jihomoravané čekali na úvodní trefu jen do 11. minuty, kdy se k radosti tří stovek přítomných diváků prosadil Pavel Drbal. Zanedlouho zvýšil na 2:0 Jan Krejčí, po něm oslavovali také Ondřej Přichystal s Davidem Pazourkem. Vše nasvědčovalo, že Šumperk odjede s debaklem jako hrom.

„Musel bych se opakovat, náš výkon byl podobný minulému proti Bzenci,“ žehral Hecl. „S tím rozdílem, že dnes proti nám stál třikrát lepší mančaft. Nemůžeme si jít jen tak zahrát, i když domácí měli motivaci bojovat o druhé místo a my měli naopak jistotu postavení do páté příčky. Ani tak jsme si ale nechtěli pokazit renomé. Jenže bohužel,“ mrzel ho špatný výsledek.

Ve druhé půli se naštěstí pro hosty brankostroj zastavil. Mírnému zlepšení napomohl i koučův přestávkový proslov v kabině. „Později už bylo znát, že Rosice trošku polevily a tolik do nás nechodily,“ vysvětloval Bohdan Hecl. „S postupujícím časem fotbalová kvalita klesala, ale soupeř přesto tvořil řadu šancí. Naši kluci se dostali spíš k náznakům, gólovky neprodukovali.“

Více gólů do konce hrací doby nepadlo, Slovan udolal Šumperské jednoznačným poměrem 4:0. Výběr ze severu Moravy bere v rámci divize D, navzdory nepovedenému závěru sezony, pěkné páté místo tabulky. Mohl být i čtvrtý, leč Tasovice získaly ze středeční bitvy s Blanskem bod a žluto-modré těsně přeskočily.

Šumperk si postavení vylepšil zásluhou zdařilého vstupu do jarní části soutěže. V osmi z prvních sedmi jarních duelů pokaždé bodoval.

FC Slovan Rosice – FK Šumperk 4:0 (4:0)

Branky: 11. Drbal, 15. Krejčí, 28. Přichystal, 29. Pazourek. Rozhodčí: Kolář – Buček, Paulík. Diváci: 372.

Rosice: Zádrapa – Krejčí, Kršák, Buchta (70. Buršík), Kugler (64. Havlásek), Černý, Pazourek, Selinger, Drbal, Přichystal, Šíp (64. Moučka). Trenér: Michal Kugler.
Šumperk: Max – Ševčík (59. Dostál), Smrž, Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník, Horák (38. Muzikant), Šinogl. Trenér: Bohdan Hecl.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz