Search
Close this search box.

Roman Kreuziger mění stáj. Odchází do jihoafrického týmu Dimension Data

Po dvou letech se Roman Kreuziger rozhodl ke změně cyklistické stáje. Odchází z australského Mitcheltonu-Scott, nyní bude působit v jihoafrické stáji Dimension Data.

Během dvou let v australském týmu měl náš cyklista především za úkol být superdomestikem (hlavním pomocníkem) bratrům Yatesovým. Nyní by opět mohl jezdit více na sebe a být lídrem i na grandtourových akcích (Giro de Italia, Tou de France či Vuelta). „Přestup do Dimension Data pro mě znamená novou motivaci a v některých směrech nový začátek. Věřím, že mě čeká to nejlepší období v mé kariéře a chci s týmem dokázat velké věci,“ uvedl dvaatřicetiletý Kreuziger v tiskové zprávě.
Pro Kreuzigera to bude už pátá stáj v jeho profesionální kariéře. Nejdříve závodil za Liquigas, poté za Astanu, Saxo-Tinkoff a Michelton-Scott. Největších úspěchů dosáhl v letech 2011, kdy byl pátý na Giro de Italia a 2013, kdy zopakoval stejné umístění tentokrát však na Tour de France.

V nejbližších týdnech ještě Kreuzigera čekají závody v Hamburku, poté Bretagne Classic ve Francii a jednorázové závody v Kanadě v Quebeku a Montrealu.
Pak už se bude připravovat na MS, které se bude konat 30. září v Innsbrucku.
Podle předběžných informací by český tým měl jet právě na Kreuzigera, protože by mu měla nejvíce vyhovovat kopcovitá trasa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient