Roman Kreuziger mění stáj. Odchází do jihoafrického týmu Dimension Data

Po dvou letech se Roman Kreuziger rozhodl ke změně cyklistické stáje. Odchází z australského Mitcheltonu-Scott, nyní bude působit v jihoafrické stáji Dimension Data.

Během dvou let v australském týmu měl náš cyklista především za úkol být superdomestikem (hlavním pomocníkem) bratrům Yatesovým. Nyní by opět mohl jezdit více na sebe a být lídrem i na grandtourových akcích (Giro de Italia, Tou de France či Vuelta). „Přestup do Dimension Data pro mě znamená novou motivaci a v některých směrech nový začátek. Věřím, že mě čeká to nejlepší období v mé kariéře a chci s týmem dokázat velké věci,“ uvedl dvaatřicetiletý Kreuziger v tiskové zprávě.
Pro Kreuzigera to bude už pátá stáj v jeho profesionální kariéře. Nejdříve závodil za Liquigas, poté za Astanu, Saxo-Tinkoff a Michelton-Scott. Největších úspěchů dosáhl v letech 2011, kdy byl pátý na Giro de Italia a 2013, kdy zopakoval stejné umístění tentokrát však na Tour de France.

V nejbližších týdnech ještě Kreuzigera čekají závody v Hamburku, poté Bretagne Classic ve Francii a jednorázové závody v Kanadě v Quebeku a Montrealu.
Pak už se bude připravovat na MS, které se bude konat 30. září v Innsbrucku.
Podle předběžných informací by český tým měl jet právě na Kreuzigera, protože by mu měla nejvíce vyhovovat kopcovitá trasa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak