Rokycany získaly druhé místo v soutěži Přívětivý úřad

V Národním archivu v Praze byly vyhlášeny výsledky soutěže za jednotlivé kraje a také hlavní kategorie, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku.

Městský úřad Rokycany se v rámci Plzeňského kraje umístil na 2. místě. Ocenění za město převzal starosta Václav Kočí a tajemník úřadu Mgr. Daniel Chaloupka. Po loňském 3. místě si Rokycany o místo polepšily. Vítězem Plzeňského kraje se stala krajská metropole Plzeň, na 3. příčce se umístil Stod.

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Liberec, na 2. místě Žďár nad Sázavou a na 3. místě Prostějov.

Cílem soutěže je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Předávání ocenění předcházelo hodnocení úřadů obcí formou dotazníkového šetření. Městské úřady byly hodnoceny na základě 56 kritérií rozdělených do třech kategorií – přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Sledoval se tak například počet úředních hodin nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách města. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 151 obcí s rozšířenou působností.

Soutěž Přívětivý úřad pořádá Ministerstvo vnitra – sekce pro veřejnou správu od roku 2016. Více informací je dostupných na internetových stránkách Ministerstva vnitra.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.