Rokycany obohatí vánoční výzdobu o další motivy

Vánoční motivy na lampách osvětlují nejen Masarykovo a Malé náměstí, ale zářivou atmosféru vytvářejí i v ulicích kolem města. Vánočně vyzdobené jsou tradičně ulice Míru, Palackého či Pražské. V letošním roce je světelná výzdoba navíc rozšířena i do Plzeňské ulice. Slavnostně osvícenou Spilku ozdobí také velký adventní věnec s nezbytnými čtyřmi svíčkami. Každou adventní neděli se postupně rozsvítí všechny čtyři svíčky.

K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční strom. Ten největší stojí na Masarykově náměstí, jeho špic bude letos zdobit velká hvězda. Menší stromek pak má své místo na kruhovém objezdu u Střelnice. Ovšem vánočních stromků bude po městě mnohem více než v minulých letech. Letošní novinkou je rozmístění menších smrčků na několika místech na náměstí. Zkrášlí tak například vchod před radnicí, knihovnou, kostelem nebo prostor u mariánského sloupu. Novinkou bude také osvětlení kašny na Masarykově náměstí.

Vánoční výzdobu dostane již tradičně i budova radnice. U velkého vánočního stromu na Masarykově náměstí nesmí chybět další symbol Vánoc, kterým je samozřejmě betlém. Před několika lety vytvořily děti z rokycanských základních škol slaměný betlém. Sníh i déšť se ale časem na slaměných postavičkách podepsal, a proto ho v loňském roce město nahradilo novými, povedenými figurami, které přebývají vánoční čas pod střechou.

Chybí tak už jen sněhová pokrývka, která by vánoční atmosféru dokreslila.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient