ROKSBERI projekt o hokeji, aneb ledová výzva Děčína do Kanady

Když se řekne hokej, každému se vybaví jméno nejslavnějšího hokejisty. Je super, že naše republika dokázala vychovat tak skvělého hráče, který dokázal nemožné, ale jak se říká „Ze slávy se nedá žít“. Olympijská medaile je sen každého sportovce, ovšem pokud nedokážeme v tom, za co byla získána, vychovat pokračovatele, silnou konkurenci a další generace, je to pouze „kov“ toho, kdo ji získal, ne republiky, za kterou „startoval“. Proč se tedy nedaří v kolektivních sportech získat medaile a jde to u jednotlivců? Je chyba v systému, kolektivu, zázemí, trenérech, nebo je to „jen o penězích“. Každý sport začíná u mládeže. Nad ní stojí dospělá hokejová základna a nad ní extraliga a pak reprezentace a cesta k nominaci do zahraničí. Nemůžeme ale všichni hrát nejvyšší ligu, reprezentovat naší vlast. Můžeme hrdě reprezentovat hlavně sami sebe, aniž bychom byli pod někým registrování a bylo nutností hrát registrovanou ligu. Dnes třeba ani neumíte bruslit, ale za měsíc, nebo za rok, může být vše jinak. Většinou své sny omezujeme na naše finanční možnosti, talent, vzhled, výšku, váhu, na to, co jsme kdysi pokazili, nebo co jsme udělali, a tak se raději držíme stranou, co kdyby na nás náhodou někdo něco z toho v nepravou chvíli „vytáhl“.

Každý má ale možnost začít znovu a lépe a každý má také možnost splnit si své sny, nebo dokonce být na Mistrovství světa a v Kanadě. V životě jsem udělala mnoho chyb. Když se pustíte do něčeho nového, nevíte, co vás čeká a jak to máte uchopit. Když jsem se ale znovu postavila v hokejových bruslích na led, věděla jsem, že to není naposledy. Ráda bych předala své zkušenosti ostatním a ráda bych dodala sílu a odvahu těm, kteří se dnes třeba ani neodváží říct svůj názor, ale zítra může být vše jinak. Byla jsem postavena před výzvu sestavit tým dívek a žen, které budou reprezentovat Českou republiku na MS v rybníkovém hokeji v Kanadě. Vůbec nevím, jak to uchopit, jak to vše zrealizovat, finančně zajistit.

Ovšem vím jediné, chci to alespoň zkusit. Pokud to vyjde, bude to historicky 1. ženský tým z Evropy, který se tohoto mistrovství světa zúčastní. V souvislosti s tím bych ráda zrealizovala svůj projekt, který mi už leží delší dobu v hlavě. Ne všechny karty jsou rozdány a ne všechno je již rozhodnuto.
Pojďme to zkusit. Pojďme zkusit hokej v těchto kategoriích:
RYBNÍKOVÝ HOKEJ – ženská rybníková hokejová liga
MIX NEREGI LIGA – smíšené týmy mužů a žen a dětí straších 12 let
NEREGI LIGA – týmy žen a dívek starších 12 let

Bližší info:
https://www.facebook.com/roksberiDC/
tel: 736 602 222
Jitka Albrechtová projektový manažer

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient