Rodinný gang přepadl poštovní vůz. Děti to nevydržely a šly se udat na policii

Rodinný gang si tento týden vyslechl u brněnského krajského soudu verdikty za přepadení poštovního vozu s penězi. Otec dostal nepodmíněný trest v trvání devíti let, matka odešla od soudu se šestiletým flastrem. Dcera se synem vyvázli s podmínkou.

K případu došlo před čtyřmi lety. Iniciátorem přepadení byl otec, který vymyslel místo a způsob přepadení. “Stanovil harmonogram, vybral aktérům role, opatřil falešné poznávací značky, zábrany, vysílačky, zbraň a semafory,“ uvedl státní zástupce Milan Richter.
Rodina poté několikrát přijela na místo určení, kde si aktéři nacvičovali přesný postup akce.
K přepadení došlo v lesním úseku silnice mezi Slavkovem u Brna a Kyjovem. Den předem rozmístili na silnici překážky, které měli řidiče poštovního vozu zastavit.
Úkolem dcery bylo oznámit ostatním členům rodiny, že poštovní vůz přijíždí. Matka se synem pak pomocí semaforů zastavili na silnici provoz a otec bral z poštovního vozidla peníze.

K odhalení by možná nikdy nedošlo, ale syn s dcerou už podle svých slov nevydrželi nátlak svého otce, který je nutil násilím do další přepadové akce. „Otec mě ponižoval. Zbil mě a řekl, že buď budu dělat řidiče na další akci, nebo mu budu každý týden nosit peníze jako vyrovnání toho, co mu dlužím. Pak jsme se se sestrou rozhodli, že půjdeme do Vyškova na policii,“ řekl syn.
Otec se naopak u soudu hájil slovy, že to všechno dělali kvůli synovi. „Často jsme se hádali. Nutil nás, abychom zorganizovali přepadení. Nikdo jsme nepočítali s tím, že k loupeži dojde. Dělali jsme to kvůli němu,“ tvrdil.

Právě doznání dětí bylo polehčující okolností, která je zachránila před vězením.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient