Search
Close this search box.

Rodina vyřešila svou finanční situaci svérázným způsobem

Odcestovat za lepší budoucností se začátkem minulého roku rozhodli manželé z Přerovska ve věku 47 a 50 let i se svým třicetiletým synem. Ze široké nabídky destinací se rozhodli pro Velkou Británii, kde si také ještě před odjezdem sehnali práci. S vyřízením všech potřebných náležitostí, ale i s cestou samotnou, však byly spojené nemalé náklady. Rodina tolik peněz k dispozici neměla, a proto se rozhodli si je opatřit poněkud svérázným, ale nezákonným způsobem. V různých prostějovských prodejnách s elektrem si vybrali a na splátky zakoupili zboží v celkové hodnotě 320 tisíc korun. Zakoupené zboží obratem prodali a utržení peníze použili na výdaje spojené s cestou. Splátky takto sjednaných 17 úvěrů však už neplatili.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu úvěrový podvod. V rámci prověřování případu se jim podezřelé podařilo vypátrat a kontaktovat ve Velké Británii a předvolat si je k výslechu. K tomu se podezřelí dobrovolně dostavili, ke skutkům se přiznali a způsobenou škodu přislíbili uhradit.

Obviněné trojici hrozí za přečin úvěrový podvod trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient