Rodiče zamykali tříletého chlapce v pokojíčku. Nesměl na záchod, ani si hrát venku s dětmi

Sokolovští policisté obvinili krkavčí rodiče z psychického týrání jejich tříletého syna.

Dvaadvacetiletá žena a o dva roky mladší muž ze Sokolovska jsou stíháni ze spáchání přečinů týrání svěřené osoby a ohrožování výchovy dítěte.

Svého syna izolovali od okolí, nesměl vůbec vycházet ven, ani vídat své příbuzné. To ale není vše. Dokonce ho zamykali v jeho pokoji, takže se ani nemohl dostat na toaletu. Často byl dlouho bez jídla a ještě častěji byl v bytě sám, poté co jeho rodiče odcházeli pryč. Chlapec zůstával dlouhé hodiny v bytě jen se psem.

Toto všechno trvalo celé dva roky, než se na to nyní přišlo, když na policii přišlo oznámení, že už se dlouhé hodiny v uzamčeném bytě ozývá dětský pláč. Poté co se policistům nepovedlo rodiče dítěte zkontaktovat, rozhodli se do bytu vstoupit násilím. „Zde byl v dětském pokoji nalezen značně zanedbaný chlapec s hematomy po celém těle,“ uvedla Kateřina Krejčí z policie ČR. „Následně byl přivolanou Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k podrobnějšímu vyšetření.“

Rodičům hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak