Rodiče neposílali syna do školy, ten zameškal přes 500 hodin

Kriminalisté ukončili prověřování případu, kdy se jednalo o zanedbání školní docházky. Ve zkráceném přípravném řízení převzali sdělení podezření z přečinu ohrožování výchovy dítěte pětačtyřicetiletá žena a padesátiletý muž z Domažlicka.

Rodiče úmyslně nezajišťovali školní docházku svého patnáctiletého syna, který nedocházel do základní školy na Klatovsku v době od konce měsíce září 2017 do poloviny měsíce května 2018. Na podzim loňského roku po dobu od 27. září do 27. listopadu nebyl přihlášen a nenavštěvoval žádnou základní školu. Dále od konce měsíce listopadu do poloviny května měl neomluvených a zameškaných celkem 544 vyučovacích hodin.

Rodiče byli opakovaně upozorňováni zástupci z oddělení sociálně právní ochrany dětí a docházku syna nezajistili. V minulosti již byli podle rozsudků Okresního soudu v Tachově a Klatovech, za stejný přečin odsouzeni.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.