Rodiče neposílali syna do školy, ten zameškal přes 500 hodin

Kriminalisté ukončili prověřování případu, kdy se jednalo o zanedbání školní docházky. Ve zkráceném přípravném řízení převzali sdělení podezření z přečinu ohrožování výchovy dítěte pětačtyřicetiletá žena a padesátiletý muž z Domažlicka.

Rodiče úmyslně nezajišťovali školní docházku svého patnáctiletého syna, který nedocházel do základní školy na Klatovsku v době od konce měsíce září 2017 do poloviny měsíce května 2018. Na podzim loňského roku po dobu od 27. září do 27. listopadu nebyl přihlášen a nenavštěvoval žádnou základní školu. Dále od konce měsíce listopadu do poloviny května měl neomluvených a zameškaných celkem 544 vyučovacích hodin.

Rodiče byli opakovaně upozorňováni zástupci z oddělení sociálně právní ochrany dětí a docházku syna nezajistili. V minulosti již byli podle rozsudků Okresního soudu v Tachově a Klatovech, za stejný přečin odsouzeni.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient