Robert Vano – Memories

Art Centrum Galerie 4 k příležitosti 70. narozenin fotografa Roberta Vana představí výstavu Memories.

Autor se původně věnoval pouze přípravě knižního projektu se shodným názvem. V návaznosti na jeho vývoj se však rozhodl vznikající publikaci doplnit o stejnojmennou fotografickou výstavu. Výstava poprvé představuje barevnou část autorovy tvorby, která je pro jeho rukopis netradiční. MEMORIES Roberta Vana tvoří téměř dvě stovky barevných a černobílých fotografií, pocházejících z různých časových období.

Pro výstavu v chebském Art Centru Galerie 4 autor poprvé poskytl několik barevných i černobílých fotografií, v jeho tvorbě neobvyklém, velkém formátu.

Publikace i výstava MEMORIES, přinášejí průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost, nikoli však tradičně v chronologickém pořadí, ale na základě asociací samotného autora.

Robert Vano se narodil ve slovenských Nových Zámcích v roce 1948.

Po maturitě v roce 1967 emigroval do Spojených států, kde byl zaměstnán jako talentovaný kadeřník a vizážista. Byl asistentem známých módních fotografů, od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži a Miláně, kde fotografoval pro módní časopisy. Od roku 1990 žije v Praze, pracoval například v českém vydání časopisu Elle nebo v agentuře Czechoslovak models. Od té doby pracuje jako fotograf na volné noze. Robert Vano je především módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Výstavu Robert Vano – The Platinum Collection uvedla chebská Galerie 4 před šesti lety.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient