Do Klatov zavítala roadshow Sportmanie Plzeňského kraje

Ve středu 27. června zavítala Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje 2018 do Klatov. Začátek byl tradičně po přípravě sportovišť a zábavných atrakcí v 9 hodin. Tentokrát mohli návštěvníci na různých stanovištích na travnaté ploše Za Beránkem vyzkoušet sedm sportovních odvětví.

Na akci se také představily místní sportovní kluby a probíhal zde kulturní doprovodný program. Sportovního dnu v prostorách Za Beránkem se zúčastnilo přibližně 800 návštěvníků, z toho více než polovina dětí získala na stanovištích razítko do hrací karty, kterou uplatní v srpnu na hlavní akci – Sportmanii Plzeň 2018. Odměnou pro malé sportovce budou medaile.

Sportovně-zábavný den pro děti z Klatov skončil v 17 hodin a ve čtvrtek pokračuje v Domažlicích.

Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje 2018 je předzvěstí největší sportovní události na území města Plzně v tomto roce – Sportmanie Plzeň 2018, která se uskuteční od 18. do 26. srpna v parku za OC Plzeň Plaza.

První promo akce v Plzni ke Sportmanii Plzeň 2018 se uskuteční již tento pátek 29. června na náměstí Republiky od 14 do 17 hodin v rámci tradičního Pohádkového náměstí. V promo stánku si děti budou moci vyzkoušet horolezeckou stěnu se známým cestovatelem a horolezcem Janem Trávníčkem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.