Roadshow Sportmanie Plzeň 2018 zahájila svoji pouť po Plzeňském kraji

Předzvěstí Sportmanie Plzeň 2018 je Roadshow po Plzeňském kraji, která zahájila svou pouť v pondělí 25. června v Rokycanech. V úterý pokračuje v Tachově, ve středu se vydá do Klatov a svoji pouť zakončí ve čtvrtek v Domažlicích. Akce v jednotlivých městech trvá od 9 do 18 hodin, kromě mnoha sportovních stanovišť jsou její součástí boulderingová stěna, slackline, vystoupení Pepa Bigas, nafukovací fotbalová aréna, taneční vystoupení a workshopy.

V pondělí mohli zájemci v Rokycanech vyzkoušet deset různých sportovních stanovišť. Na pódiu prezentovaly místní sportovní kluby svá sportovní odvětví a zároveň zde probíhal kulturní program, moderovaný Bobem Švarcem ml.

Odhadovaná celková návštěvnost činila přibližně 3500 osob, z toho bylo zhruba 600 dětí a mladých lidí, kteří vyzkoušeli jednotlivá stanoviště a mohli získat razítko do hrací karty. Tu následně uplatní v srpnu při Sportmanii Plzeň 2018, kdy za vyplněnou kartu získají drobné dárky. Zábavný den pro děti v Rokycanech skončil v 17 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.