Search
Close this search box.

Říha nominoval na Channel One Cup. Do týmu se vrací Gulaš i Němec

Velký smolař Milan Gulaš z Plzně si nakonec rozmyslel konec v reprezentaci a kouč českého týmu Miloš Říha ho tak mohl nominovat pro tradiční prosincový turnaj v Rusku, který má název Channel One Cup.

Gulaš už si projel s reprezentací mnoho štací po turnajích Euro Hockey Tour, ale ještě nikdy nestartoval na světovém šampionátu či olympijských hrách. Třikrát vypadl ze závěrečné nominace, dvakrát už na MS jel, do zápasů však nenaskočil. Vše vyvrcholilo letos na OH v Pchjongčchangu, kam sice odcestoval, ale v generálce s Finskem se zranil, praskly mu vazy v koleni… Přesto je vidět, že tento 32letý útočník na reprezentaci nezatrpkl a pokusí se dostat na vrchol letošní sezony na světový šampionát, který se koná na Slovensku.

Další zajímavý návrat do reprezentace ohlásil obránce Ondřej Němec, kterého s radostí Říha zapsal do nominace. „Ondra sice v únoru po turnaji v Pchjongčchangu řekl, že v národním týmu končí, ale jeho výkonnost v Kometě je pořád na takové úrovni, že do reprezentace patří. Sedli jsme si spolu a domluvili se, že se Channel One Cupu zúčastní,“ potěšilo Říhu.

Reprezentační kouč tentokráte nenominoval žádného nováčka, takže se to při pohledu na soupisku hemží mnoha zkušenými hráči. Např. v ní je Jiří Novotný, který by měl být kapitánem. „Céčko“ měl mít na paži už při minulém mezinárodním turnaji ve Finsku, ale zranil se.

Říha si přál mít v nominaci nejproduktivnějšího hráče extraligy Marka Kvapila, ten se mu však omluvil. „Nominovali jsme ho, ale sám nás požádal o to, jestli by mohl nyní nejet. Necítí se natolik fit, aby tak těžký turnaj zvládl,“ vysvětlil Říha.

Mezi brankaři bude vybírat pro zápasy (13. 12. v Tampere s Finskem, 15. 12. proti Rusku a následující den se střetnou naši hráči se Švédskem) z trojice Šimon Hrubec (Třinec), Patrik Bartošák (Vítkovice) a Dominik Furch (Čerepovec/KHL). „Představa je taková, že by každý mohl odchytat jeden zápas, “ podotkl Říha.

Nominace českých hokejistů na turnaj Channel One Cup v Tampere a Moskvě (13. až 16. prosince):

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice; 5 zápasů v reprezentaci), Šimon Hrubec (Oceláři Třinec; 2), Dominik Furch (Čerepovec/KHL; 26).

Obránci: Milan Doudera (38 zápasů/1 branka), David Musil (oba Třinec; 8/0), Ondřej Němec (123/13), Jan Štencel (oba Kometa Brno; 2/0), Filip Pavlík (6/0), Petr Zámorský (oba Hradec Králové; 45/2), Jakub Kindl (Plzeň; 22/2), Michal Jordán (Chabarovsk/KHL; 70/5), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fin.; 77/1), Ondřej Vitásek (Kunlun/KHL; 37/2).

Útočníci: Dominik Kubalík (45/11), Jiří Novotný (oba Ambri-Piotta/Švýc.; 148/24), Milan Gulaš (Plzeň; 45/4), Radovan Pavlík (Hradec Králové; 2/1), Ondřej Roman (Vítkovice; 16/4), Michal Bulíř (Magnitogorsk; 2/0), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL; 31/8), Robert Kousal (Brynäs/Švéd.; 50/8), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk/KHL; 21/4), Michal Řepík (Slovan Bratislava/KHL; 60/20), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL; 44/3), David Tomášek (Jyväskylä/Fin,; 14/3), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fin.; 5/0), Tomáš Zohorna (Chabarovsk; 69/12).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient