Řidička při policejní kontrole nadýchala skoro dvě promile

V pátek krátce po patnácté hodině odpoledne neratovičtí policisté kontrolovali na Štěpánském mostě řidičku Renaultu Thalia, která jela směrem od Prahy na Mělník. Policisté ženu vyzvali k předložení dokladů a následně ji vyzvali k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Jednapadesátiletá řidička nadýchala opakovaně více než 1,6 promile alkoholu. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní ženě hrozí trest odnětí svody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.