Řidiči náklaďáku za jízdy praskla pneumatika a havaroval

Ve čtvrtek 18. října jel čtyři minuty po desáté hodině dopoledne dvaatřicetiletý muž z Plzně jel s nákladním vozidlem Volvo s připojeným návěsem značky Schmitz ve směru od Janovic nad Úhlavou na Klatovy. Projížděl přímý úsek a přibližně dva kilometry před Klatovy mělo dojít k náhlému defektu pravého předního kola a stržení jízdní soupravy vpravo mimo silnici. Při sjezdu z komunikace došlo k bočnímu nárazu soupravy do stromu a čelnímu nárazu do dalšího stromu. Po střetu vozidlo zůstalo částečně v jízdním pruhu i v silničním příkopu.

Při dopravní nehodě řidič utrpěl lehké zranění a byl převezen do nemocnice v Klatovech k ošetření. Odhadnutá hmotná škoda činí 510 tisíc korun. Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem.

Na vozidle byla uplatněna technická závada na pravém předním kole.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.