Řidiči kamionu během jednoho dne zaplatili na pokutách přes padesát tisíc

Alarmující výsledky přinesla čtvrteční akce jihomoravských dopravních policistů zamřená na nákladní automobily. Na třech stanovištích se policisté prioritně zaměřili na dodržování sociálních předpisů, přetěžování automobilů a další časté prohřešky řidičů kamiónů. Během dne kontrolovali policisté sedmadvacet nákladních automobilů. Třináct z nich bylo přetížených. Jejich řidiči zaplatili na pokutách přes padesát tisíc korun. Řidič kamiónu se slovinskou registrační značkou, kterého kontrolovali policisté na odstavné ploše poblíž motorestu U Toma, nedodržel při přepravě nebezpečné trhaviny a výbušných látek hned několik závazných pravidel. Především nepředložil stanovené záznamy o řízení a době odpočinku a neměl předpisově zajištěný náklad. Navíc policisté zjistili i další porušení předpisů. Řidič musel na místě zaplatit pokutu deset tisíc korun a složit kauci sedmdesát tisíc korun. Pokutu pět tisíc korun a kauci padesát tisíc korun musel zaplatit šofér německého kamiónu, kterého kontrolovali policisté poblíž hraničního přechodu Hatě. Řidič převážející balený benzín, jehož přeprava podléhá zvláštnímu režimu, porušil předpisy o době jízdy a odpočinku. Další jízdu zakázali policisté trojici přetížených kamiónů. Jejich řidičům vyslovili zákaz další jízdy a tito zaplatili pokutu každý patnáct tisíc korun. Pokračovat budou moci až po přeložení nákladu. U dalších kamiónů pak policisté zjistili technické závady. Během akce policisté uložili kauce sto dvacet šest tisíc korun a pokuty za více než padesát tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak